نوبخت: فردا بودجه سال 98 را به مجلس ارسال خواهیم کرد

نوبخت: فردا بودجه سال 98 را به مجلس ارسال خواهیم کرد

چهارشنبه, آذر ماه 14, 1397 - 12:24 لینک کوتاه اشتراک گذاری با تلگرام پرینت

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: صبح فردا (15 آذر) بودجه را به مجلس ارسال خواهیم کرد، هرچند نمایندگان محترم برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه تا ده روز آینده تعطیل خواهند بود و مجلس جلسه علنی ندارد، اما دولت طبق آیین نامه داخلی با تلاش فراوان و حتی جلسات فوق‌العاده چه در دولت و چه در سازمان برنامه و بودجه لایحه را در 14 جلد ارسال می کنیم.

 

به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از ایسنا، محمد باقر نوبخت با حضور در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار کرد: در بودجه سال 98 قیمت پایه ارز 5800 تومان نیست، آنچه که برای نرخ تسعیر در نظر گرفته شد با ارز 4200 تومان است. اگر ارز دیگری باقی بماند که چون عمده ارزی که سهم دولت است در همین حدود است، بقیه را بانک مرکزی برای تنظیم بازار نیما بخواهد مداخله کند، با همان نرخ ارز نیما خواهد بود؛ البته مقدار این تفاوت چند میلیارد دلار بیش‌تر نیست.

وی ادامه داد: آنچه که بخش قابل توجه ارز سال آینده است، 14 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی، دارو و نهادهای کشاورزی با ارز 4200 تومان است. پیش بینی می شود آن بخشی که از طریق نیما عمل می شود و بخش عمده ارز که با نرخ 4200 تومان است، اگر نرخ موثر را در نظر بگیریم می‌تواند در حد 5600 الی 5800 باشد. این‌ها پیش بینی هایی است که در بودجه عمل نمی شود اما برای محاسبات‌مان در نظر گرفته می شود.

نوبخت گفت: صبح فردا (15 آذر) ما بودجه را به مجلس ارسال خواهیم کرد. هر چند نمایندگان محترم برای کار واجب تری برای سرکشی به حوزه انتخابیه تا ده روز آینده تعطیل خواهند بود و مجلس جلسه علنی ندارد، اما دولت طبق آیین نامه داخلی با تلاش فراوان و حتی جلسات فوق‌العاده چه در دولت و چه در سازمان برنامه و بودجه لایحه را در 14 جلد ارسال می کنیم و هر زمان که جلسه علنی مجلس ایجاد شود جناب رئیس جمهور همان مراسمی که لازم است برای توضیح  لایحه، برگزار خواهند کرد.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد