بسته‌ حمایت از تولید تدوین شد

بسته‌ حمایت از تولید تدوین شد

رئیس سازمان ملی استاندارد از نظارت بر واردات کالاهای اساسی خبر داد و گفت: بسته حمایتی برای واحدهای تولیدی تدوین شده تا به آنها هزینه ای بابت نمونه گیری تحمیل نشود.

به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از تسنیم، نیره پیروبخت امروز در مراسم روز جهانی استاندارد با اعلام اینکه در شرایط کنونی اقتصاد بسته حمایتی برای واحدهای تولیدی تدوین شده که آنها هزینه‌ای بابت نمونه گیری تحمیل نشود، اظهارداشت: مشخصاً در این بسته نمونه برداری از بازار صورت می‌گیرد؛ در حالیکه در گذشته تولیدکنندگان باید خود هزینه نمونه برداری را پرداخت می کردند.
وی از نظارت بر واردات کالاهای اساسی خبر داد و گفت: مشخصا بر روی واردات برنج و ذرت نظارت خاص داریم.
پیروزبخت با بیان اینکه برنامه‌های سازمان استاندارد در صنعت خودرو منجر به توقف تولید نمی شود، گفت: کیفیت یک سرمایه گذاری است و سخت گیری ما منجر به توقف نیست.
رئیس سازمان ملی استاندارد اضافه کرد: در بحث دانش کاربردی در یک سال اخیر در عرصه‌های مختلف توانسته‌ایم به موفقیت‌های خوبی برسیم خوشبختانه پس از کش و قوس‌های فراوان قانون سازمان استاندارد توسط رئیس جمهور ابلاغ شد که منطبق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و رویکرد استانداردسازی در دنیا است.
وی افزود: گفت: استاندارد پلیس نیست و واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی نباید این نگاه را داشته باشند. ما در کنار آنها هستیم و برای پیشرفت و اعتلای کشور تلاش می‌کنیم.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد