یادداشت

فضای کسب و کار آنلاین با گذر زمان، پیشرفت و توسعه چشمگیری یافته است و این کانال مدرن توزیع کالا و خدمات، روز به روز سهم بیشتری از دنیای تجارت را نصیب خود می کند.

31 خرداد, 1396 - 10:12

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در یادداشتی تاکید کرد که راهی جز تک نرخی کردن ارز نداریم و اگر قرار است تفکیک وزارت بازرگانی انجام شود، باید با رویکرد کوچک‌سازی و چابک سازی آن را دنبال کنیم.

27 خرداد, 1396 - 12:22

امین دلیری**رئیس سازمان فروش اموال تملیکی
همانطور که مقام معظم رهبری در بیانات اخیرشان اعلام نمودند از اولویت های مهم رییس جمهور آتی توجه به اقتصاد و معیشت مردم است. حال باتوجه به تجارب کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه و شواهد تجربی و تاریخی می توان برنامه روشنی به منظور نیل به اهداف سند چشم انداز و برنامه های توسعه ای کشور دست یافت.

30 اردیبهشت, 1396 - 18:12
یاداشت مدیر مسوول

ملت بزرگ ایران با حضور گسترده و شعور سیاسی خود ثابت کردند که به سمت عقب بر نمی گردند و تنها به مردم سالاری و حقوق مدنی آری می گویند چرا که از خشونت و افراطی گری به ستوه آمده اند.

30 اردیبهشت, 1396 - 14:26

**مهدی رضایی، معاون مالی بانک گردشگری

وظیفه هماهنگ سازی امور مالی، ارتباطات، بازاریابی و رعایت قوانین بازار سرمایه را به منظور فراهم ساختن امکان ارتباط مؤثر بین شرکت، متخصصان مالی و سایر بخش ها و کمک به دستیابی ارزش منصفانه اوراق بهادار بر عهده دارد نظام روابط سرمایه گذاران است.

11 اردیبهشت, 1396 - 12:47

* هادی قدیمی، نایب رییس هیات مدیره بانک ایران زمین

اگر می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶ با دو بال تولید و اشتغال به پرواز درآید، چاره‌ای جز افزایش ظرفیت، تقویت و حمایت درست از شبکه بانکی نداریم و این مهم نیز جز با تصحیح انتظارات، سازوکارها و فرایندهای مرتبط با بانک‌ها محقق نخواهد شد.

 
2 اردیبهشت, 1396 - 10:40
مدیرعامل بانک توسعه صادرات بررسی کرد ؛

مدیر عامل بانک توسعه صادرات در یادداشتی عنوان کرد: اقتصاد نوین مفهومی از ترکیب جریان جهانی شدن اقتصاد و کاربرد فناوری اطلاعات در حوزه اقتصاد و بازرگانی است.

2 Bahman, 1395 - 10:33

علی جهانی مدیرکل روابط عمومی بانک صادرات ایران - شناخت جوهری از مفهوم روابط عمومی، مخاطب شناسی و احاطه کامل بر دایره ادراک مجموعه مرتبط از مقتضیات ضروری برای مدیریت محتوا در روابط عمومی است، لذا مشخص می شود که حرکت در این مسیر مستلزم دانش و مهارت در رشته های پیرامونی و به ویژه بهره مندی از شم قوی مدیریت است.

15 دی ماه, 1395 - 13:49

شاید بدبین‌ترین افراد جهان هم تصور نمی‌کردند مردم دو کشور قدرتمند جهان ظرف کمتر از ۶ ماه با دو تصمیم خود، تمام سیاست و اقتصاد جهان را تحت‌الشعاع خود قرار دهند.

12 دی ماه, 1395 - 00:21

 *علی امانی *حسابدار رسمی

 این‌روزها در نشریات، مجلات و فضای مجازی مطالب متعددی درباره بانک‌ها ملاحظه می‌شود. این مطالب حاوی طیف وسیعی از موضوعات شامل روشنگری، انتقاد، دلسوزی، نصیحت، تهدید، درخواست تلویحی کمک و جنجال‌سازی است؛ اما واقعیت چیست؟ داستان از بسته‌شدن نماد معاملاتی چند بانک خصوصی یا دولتی خصوصی‌شده و مشخص‌شدن زیان‌دهی آنها شروع شد. آیا بدون پرداختن به اصل موضوع، مشکل حل خواهد شد؟ آیا به‌تعویق‌انداختن شفاف‌سازی و عریان‌شدن وضعیت بحرانی این صنعت، به حال کشور و صنعت سودمند خواهد بود؟ آیا نشانه‌گیری بانک مرکزی در انتقادات، مبتنی بر واقعیت و صواب است؟ آیا مشکل بازار سرمایه به ‌این‌ ترتیب برطرف خواهد شد؟ و سؤالات متعددی از این دست که در ادامه بررسی می‌شود.

 
4 دی ماه, 1395 - 14:29

وضع مالیات ارزش افزوده بر خرید بیمه شخص ثالث، که نتیجه‌اش تحدید خریداری این نوع از بیمه است مغایر با منطق اجباری بودن آن خواهد بود،‌ بنابراین ضرورت معافیت صنعت بیمه از مالیات بر ارزش افزوده با هدف تشویق تقاضای بیمه، انکارناپذیر است.

27 Azar, 1395 - 09:23

خسرو خواجه حسنی**کارشناس نظام بانکی

امروزه در اقتصادهای توسعه یافته و نوظهور که عموما با مدار رشد اقتصادی کم نوسان متمایز اند؛ آنچه که بیش از هر نکته دیگری به چشم می آید توسعه ابزار متنوع مالی در بازار این دسته از کشورها است.

20 Azar, 1395 - 13:25

مهدی جهانگیری * *نایب رییس اتاق بازرگانی تهران

پروسه سامان یافتن نرخ ارز حول یک مدار شناور و شفاف مبادله اقتصادی با میزان نوسان کم، که اصطلاحا از آن با عنوان تک نرخی شدن ارز نیز یاد می کنند؛ هر چه نزدیک به یک دهه و حتی بیشتر است که توسط مسؤولان در دولت های مختلف مطرح می شود اما همچنان در شرایط انتظاری خود به سر می برد. این امر از آنجا که نیاز به پیش زمینه هایی چون مدیریت زمان، شرایط  و ثبات نهادی در اقتصاد دارد؛ البته دقت لازم در اجرا را می طلبد تا همچون مقاطع گذشته در دهه 70 یا 90 روی شکست به خود نبیند. زیرا با توجه به شرایط فعلی کشور همچون نیاز اقتصاد به سمت تحرک بخشی صادرات، افزایش سرمایه گذاری به منظور افزایش رشد اقتصادی مستمر و از سویی فراهم شدن برخی زمینه های تحقق تک نرخی شدن توسط دولت، ضرورت سامان دادن و اصلاح این نرخ توسط نهادهای واقعی اقتصادی بیش از گذشته احساس می شود.

24 آبان, 1395 - 13:02

نقدی به زیبایی یک گل معطر و برگرفته از اخلاق و منش استادی مجرب، پیرامون سواد رسانه ای که به تازگی به رشته نگارش در آمده بود انگیزه ای شد تا این نوشته جان گرفته و تقدیم خوانندگان حوزه رسانه شود. نقدی که با بکارگیری کلمات حرفه ای و فنی درعین حال انسانی و آموزنده، دلسوزان علوم ارتباطات را بار دیگر به یک واکاوی ذهنی و جهد و تلاش بیشتر برای ترسیم آینده ای بهتر در حوزه علوم ارتباطات و رسانه فرا خواند. روشی را در تربیت نسلی فرزانه و فرهیخته، به متولیان و سیاست گذاران و تصمیم گیران این رشته درسی یادآوری کرد .

10 آبان, 1395 - 15:30

صفحه‌ها

اشتراک در یادداشت