اتاق ها

به گزارش دیوان اقتصاد,فعالان بخش خصوصی، از هفته گذشته پویشی با عنوان کمپین نفس را برای رفع نیازهای بیمارستانی آغاز کردند. همچنین ستاد مبارزه با کرونا نیز در اتاق تهران تشکیل شد.
26 اسفند, 1398 - 16:23
اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد که در راستای کمک به عبور کشور از کرونا، تاکنون کمک‌های خود را به ۵۱ بیمارستان در سراسر کشور ارسال کرده و این روند در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت. به گزارش ایسنا، بر اساس جدیدترین گزارشی که از سوی اتاق بازرگانی تهران منتشر شده، مجموع کمک‌های بخش خصوصی در حداقل ۵۱ بیمارستان‌ و مرکز درمانی در ۱۰ استان کشور که بیماران مبتلا به ویروس کرونا در آنها بستری‌اند، تاکنون بالغ بر ۵۲ هزار عدد انواع البسه، صدها لیتر مایع ضدعفونی‌کننده و تامین تعدادی دستگاه‌های ضروری چون ونتیلاتور، تب‌سنج، اکسیژن‌ساز و کپسول اکسیژن بوده است. برابر فهرست تجمیعی این کمک‌ها تاکنون محموله‌هایی به ۹ بیمارستان در استان تهران، دو بیمارستان در استان اصفهان، سه بیمارستان در استان کرمانشاه، ۱۳ بیمارستان در استان گیلان، شش بیمارستان در استان لرستان، ۱۳ بیمارستان در استان مازندران، یک بیمارستان در استان آذربایجان غربی و یک بیمارستان در کردستان فرستاده شده است. ضمن این که در استان‌های هرمزگان گلستان و شهر کاشان، اتاق‌های بازرگانی دریافت‌کننده و توزیع‌کننده
25 اسفند, 1398 - 16:45
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: علی‌رغم باز و بسته شدن مکرر مرزهای ایران و عراق صادرات کشورمان به عراق در جریان است.
25 اسفند, 1398 - 13:08
به همت اتاق تعاون استان البرز و هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی و تعزیرات یک شرکت تعاونی تاکنون بیش از ۲۰ هزار عدد ماسک تولید و بیش از ۱۰ هزار ماسک را توزیع رایگان کرده است.
24 اسفند, 1398 - 14:32
رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه‌ای به رئیس اتاق بازرگانی بین‌المللیICC، مساعدت این نهاد بین‌المللی و جامعه جهانی را برای ارسال تجهیزات پزشکی به ایران در شرایط تحریم‌های ظالمانه خواستار شد.
23 اسفند, 1398 - 10:47
رئیس اتاق بازرگانی ایران با ارسال نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی، خواستار تمدید ۳ ماهه مدت زمان رفع تعهد ارزی صادرکنندگان به دلیل شیوع ویروس کرونا و بروز مشکلاتی در صادرات شد.
21 اسفند, 1398 - 16:14
دبیرکارگروه اطلاع‌رسانی کمپین نفس اتاق بازرگانی ایران گفت: به منظور استراحت کادر درمان، نیاز به در نظر گرفتن کانکس‌هایی در محیط باز بیمارستان‌ها وجود دارد که در این زمینه اتاق بازرگانی به سازندگان این تجهیزات و پیمانکارانی این کانکس‌ها را در اختیار دارند، فراخوان داده است.
21 اسفند, 1398 - 15:05
عضو کانون زنان بازرگان ایران گفت: افزایش واردات در شرایطی که همه کشورها درگیر ویروس کرونا هستند این پیام را می‌دهد که همسایه‌ها و طرف‌های تجاری ما تا چه حد در قبال ورود کالای ایرانی سختگیری می‌کنند اما در مقابل شرایط ما برای واردات نسبت به آنها بسیار سهل‌تر است، این یعنی رایزنی و دیپلماسی اقتصادی ما در پایین‌ترین سطح ممکن است.
21 اسفند, 1398 - 12:29
رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان با بیان اینکه در حال حاضر مرز با افغانستان باز است، گفت: صادرات و تجارت با افغانستان برقرار است و در این زمینه مشکل و جای نگرانی برای تجار وجود ندارد.
20 اسفند, 1398 - 12:46
رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوئیس با بیان اینکه تراکنش‌های کانال مالی سوئیس معاف از تحریم‌های آمریکاست، گفت: می‌توان تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا را از طریق این کانال تهیه کرد.
20 اسفند, 1398 - 10:15
رئیس اتاق ایران طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اثرات آن بر اقتصاد کشور، ضمن ابراز نگرانی درمورد کسب‌وکارهای خدماتی، کوچک و متوسط و بنگاه‌های بزرگ بالادستی، 8 پیشنهاد برای جبران بخشی از آسیب‌ها ارائه کرد.
13 اسفند, 1398 - 15:20
رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و افغانستان می‌گوید در صورتی که بانک‌های افغانستانی در منطقه آزاد چابهار مجوز تاسیس شعبه دریافت کنند، بخش بزرگی از مشکلات نقل و انتقال پول به این کشور حل خواهد شد.
11 اسفند, 1398 - 10:45
رییس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاوررزی تهران گفت: بازگشت به لیست سیاه FATF هزینه تجارت را بیش از پیش افزایش می‌دهد.
9 اسفند, 1398 - 13:42
اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: با موافقت وزارت صمت تمام کارت‌های بازرگانی که تاریخ انقضای آن بین پنجم تا ۲۹ اسفندماه بود تا ۲۹ فروردین‌ماه تمدید شده‌اند.
7 اسفند, 1398 - 15:44
رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه کالا به اندازه کافی موجود است، گفت: متاسفانه در برخی کالاها علیرغم ذخایر کافی نوسان قیمت وجود دارد.
6 اسفند, 1398 - 15:21
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و آذربایجان گفت: ما مرز خود را نبستیم و کامیون‌های آذری وارد کشور می‌شوند و تا ظهر دیروز نیز کامیون‌های ما تردد داشتند اما شواهد نشان می‌دهد که طی ساعات آینده جلوی تردد باری نیز گرفته خواهد شد.
6 اسفند, 1398 - 11:23
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از ارسال نامه‌ای برای معاون اول رییس جمهور برای قرنطینه مرزی خبر داد.  
5 اسفند, 1398 - 12:22
رئیس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه مطرح کرد:
رئیس اتاق بازرگانی ایران و ترکیه گفت: مقامات ترکیه هیچ بازه زمانی مشخص نکردند و نمی‌توان گفت آیا تا نوروز مرزها باز می‌شود یا خیر، آنها براساس پخش و شیوع بیماری در کشور تصمیم خواهند گرفت.  
5 اسفند, 1398 - 12:08
عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، بهبود وضعیت نقدشوندگی سهام در بازار سرمایه کشور را از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی ابزار فروش تعهدی دانست.
4 اسفند, 1398 - 14:41
عضو هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: به دلیل تغییر مسئول گذرگاه مرزی مهران این مرز بسته شده اما صادرات کالاهای ایرانی از مرزهای دیگر ادامه دارد.
3 اسفند, 1398 - 15:05
رییس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران با استقبال از اجرایی شدن طرح گام گفت: نکته مهم طرح گام آن است که دقیقا به هدف خورده و تامین مالی تولید و بنگاه‌های تولیدی را انجام می‌دهد.
3 اسفند, 1398 - 09:03
دبیرکل اتاق مشترک ایران و افغانستان اظهار داشت: به دلیل استراتژیک بودن بندر چابهار و همچنین معافیت از تحریم‌های آمریکا، ایران به دو بانک افغانستانی اجازه تاسیس شعبه در بندر چابهار را داده است تا فعالان اقتصادی دو کشور از تسهیلات آن استفاده کنند.
2 اسفند, 1398 - 10:51
نایب‌رئیس اتاق ایران می‌گوید: در هفتاد و پنجمین نشست کمیته ماده ۱۲ درباره پذیرش هزینه تنزیل اسناد خزانه اسلامی به عنوان هزینه قابل‌قبول مالیاتی رأی مثبت داده شد.
2 اسفند, 1398 - 10:30
رئیس اتاق بازرگانی ایران و ارمنستان گفت: دلیل اصلی پایین بودن رابطه تجاری، نبود ارتباط بانکی بین دو کشور است، به خصوص در بحث FATF و مبارزه با پولشویی و قاچاق، دولت ارمنستان بسیار سخت‌گیر و حساس است.
30 بهمن, 1398 - 10:38

صفحه‌ها

اشتراک در اتاق ها