صنعت و تجارت

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی تهران خبر داد:

مدیر عامل شهرک‌های صنعتی استان تهران از جذب ۲۳۰ میلیون دلار سرمایه خارجی در ۱۱ ماهه امسال در استان تهران خبر داد.

1 اسفند, 1395 - 14:46

ساختمان پلاسکو، بعد از بازار تهران، از بزرگترین و معروف‌ترین بورس توزیع پوشاک در تهران بود. پاساژ پلاسکو، یکی از نخستین مراکز خرید مدرن در ایران بود که با بازار سنتی فرق بسیاری داشت؛ مکانی لوکس و مرتفع که مغازه‌های بسیاری را با دکورها و ویترین‌های رنگارنگ در دل خود جای داده بود و به همراه رستوران سلف سرویس در بالاترین طبقه و مکان‌هایی برای استراحت مشتریان، به یکی از پر رونق‌ترین مکان‌های اقتصادی ایران تبدیل شده بود. در این مجتمع حدود ۵۶۰ واحد تجاری فعال بود که بیشتر آنها را تولیدی‌های پوشاک تشکیل می‌دادند. سهم اشتغال ساختمان پلاسکو در صنعت پوشاک کشور حدود ۰٫۶ درصد بود که نشانی از نقش به سزای آن در اشتغال بود. با توجه به نزدیک شدن به ایام عید، بیشتر واحدهای تولیدی مشغول به کار بودند تا بتوانند پاسخگوی نیاز شب عید مردم باشند. 

1 اسفند, 1395 - 14:12

بررسی میزان واردات ایران نشان می‌دهد که حدود ۶۰ درصد از کل واردات کشورمان تنها از پنج کشور انجام می‌شود.

1 اسفند, 1395 - 13:11

با توجه به اختصاص 80 درصد اعتبارات اکتشاف نفت و گاز به بخش حفاری، محققان کشور رویکرد جدیدی برای کاهش هزینه‌های حفاری ارائه کردند.

1 اسفند, 1395 - 11:14
معاون وزیر نیرو:

 معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: صادرات برق به عراق هنوز از سر گرفته نشده بلکه قرارداد مربوط به سال 2017 میلادی بین دو کشور مبادله شده است.

1 اسفند, 1395 - 11:09
رئیس کمیته ترانزیت راه آهن خبر داد:

مدیر کمیته ترانزیت راه آهن از تخفیف ۱۵ تا ۳۰ درصدی ترانزیت بین المللی خبر داد و گفت: در ۱۰ماهه امسال صادرات از طریق حمل و نقل ریلی، رشد ۵۵ درصدی داشته است.

1 اسفند, 1395 - 11:07

با بهره‌برداری از فازهای جدید پارس جنوبی و ثبت رکوردهای جدید افزایش تولید گاز، ایران مذاکراتی را به منظور امضای قرارداد صادرات روزانه 100 میلیون مترمکعب گاز با کشورهای همسایه در دستور کار قرار داده است.

1 اسفند, 1395 - 10:50

در حالی طبق قانون وزارت صنعت، معدن و تجارت ملزم به اقداماتی برای تولید خودروهای رقابت‌پذیر (با خودروهای خارجی) شده است که هنوز نشانه‌ای دال بر تحقق این هدف دیده نمی‌شود.

1 اسفند, 1395 - 10:47

معاون وزیر انرژی اندونزی گفت: کشورش تعهد خود به توسعه همکاری های بخش انرژی با ایران را تقویت خواهد کرد و این شامل سرمایه گذاری در یک میدان نفتی در ایران خواهد بود.

1 اسفند, 1395 - 08:51
مدیر عامل سایپا خبر داد:

مدیرعامل سایپا با اعلام عرضه داخلی ساینا اتومات، از انتشار ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق در بورس و عرضه سراتو در بورس کالا خبر داد.

30 Bahman, 1395 - 17:41
معاون وزیر نفت اعلام کرد:

معاون وزیر نفت از افزایش تولید نفت ایران به ۴ میلیون بشکه تا فروردین ماه سال آینده خبر داد و گفت: برای تحقق اهداف افزایش تولید نفت و گاز باید ۵۰۰ چاه جدید در کشور حفاری شود.

30 Bahman, 1395 - 14:48

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت :خودرو سازان خارجی نباید به ما تنها به عنوان بازار فروش نگاه کنند بلکه باید دانش فنی خود را به خودروسازان ما منتقل و بخشی از تولیدات خود را صادر کنند.

30 Bahman, 1395 - 10:42
مدیرعامل سیتروئن:

مدیرعامل سیتروئن گفت: ما مطابق عرف و قوانین بین‌المللی با شرکای ایرانی خود قرارداد بستیم و مشکلی از این بابت نداریم اما اگر با فشار آمریکا ورود دیگر رقبای ما به بازار ایران محدود شود ما از این موضوع استقبال می کنیم.

30 Bahman, 1395 - 10:38

تجارت ایران همواره با مشکلات متعددی مواجه بوده و فعالان بازرگانی کشور با مشکلات عدیده‌ای دست‌وپنجه نرم کرده‌اند.یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که این روزها بیش‌ازپیش در توسعه صادرات کشور اثرگذار بوده است موضوع عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی است که علاوه بر مشکلات دست‌وپا گیر گذشته به یکی از دغدغه‌های اصلی تاجران و فعالان صنعتی و بازرگانی کشور بدل شده است.

30 Bahman, 1395 - 09:48

صفحه‌ها

اشتراک در صنعت و تجارت