كلیات لایحه بودجه سال 95 كل كشور تصویب شد

كلیات لایحه بودجه سال 95 كل كشور تصویب شد

یک شنبه, فروردین 22, 1395 - 13:01 لینک کوتاه اشتراک گذاری با تلگرام پرینت

نمایندگان مجلس كلیات لایحه بودجه سال 1395 كل كشور را با 135 رای موافق تصویب كردند.

نمایندگان مجلس كلیات لایحه بودجه سال 1395 كل كشور را با 135 رای موافق تصویب كردند.

به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی صبح امروز - یكشنبه - مجلس رسیدگی به كلیات لایحه بودجه سال 95 كل كشور را آغاز كردند و آن را با 135 رای موافق، 37 رای مخالف و 6 رای ممتنع از مجموع 200 نماینده حاضر در جلسه تصویب كردند.

قرار است نمایندگان مجلس در جلسه عصر امروز بررسی جزییات لایحه بودجه سال 95 كل كشور را آغاز كنند.

بر اساس آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی نمایندگان ابتدا بخش درآمدی لایحه بودجه سال 95 كل كشور را بررسی می كنند و سپس به بررسی بخش هزینه ای بودجه خواهند پرداخت.

در جلسه صبح امروز مجلس 10 نماینده به عنوان مخالف و 10 نماینده به عنوان موافق كلیات لایحه بودجه سال 95 كل كشور سخنرانی كردند.

همچنین محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور به عنوان نماینده دولت از كلیات لایحه بودجه سال 95 كل كشور دفاع كرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری لوایح بودجه سال 1395كل كشور و برنامه ششم توسعه را 27 دی ماه تقدیم مجلس شورای اسلامی كرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی اسفندماه پیشنهادهای خود را درمورد این لایحه به كمیسیون های تخصصی مجلس ارائه كردند و سپس بررسی لایحه بودجه سال 95 كل كشور در كمیسیون های تخصصی مجلس و كمیسیون تلفیق آغاز شد.

رسیدگی به لایحه بودجه سال 1395 در روزهای پایانی اسفند در كمیسیون تلفیق پایان یافت و پس از پایان بررسی در این كمیسیون ، لایحه بودجه سال جاری به جلسه علنی مجلس ارجاع شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن ابوترابی فرد نایب رییس اول مجلس كه ریاست ساعتی از جلسه علنی امروز خانه ملت را برعهده داشت، پیش از انجام رای گیری از رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور و كمیسیون تلفیق برای ارایه گزارش از بودجه 95 كل كشور تشكر كرد.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد