ایران در بازسازی سوریه حضوری فعال خواهد داشت

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران:

ایران در بازسازی سوریه حضوری فعال خواهد داشت

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران گفت: مردم ایران در بازسازی سوریه که کار بسیار دشوار و زمانبر است، در کنار ملت سوریه قرار خواهند داشت .

 

  به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از ایرنا، ماشاالله عظیمی در جمع اعضای هیات تجاری سوریه در تهران افزود: ملت ایران و سوریه همواره در مشکلات و شادی ها در کنار هم بوده اند و اکنون زمان آن رسیده است تا فعالیت‌های اقتصادی بین دو کشور با هماهنگی، هم‌نوایی و اشتراک مساعی بیشتر صورت بگیرد.

وی افزود: باور داریم هم افزایی میان دو ملت ایران و سوریه می‌تواند باعث تقویت محور مقاومت شود.

وی بر ضرورت افزایش حضور ایران در بازسازی سوریه تاکید کرد و گفت: بازسازی سوریه با توجه به وقوع جنگ در این کشور در اولویت است و ایران با برخورداری از تعاونی های فعال بویژه در حوزه اقتصاد دانش بنیان می تواند در بازسازی زیرساخت‌های این کشور نقش موثری ایفا کند.

عظیمی به توانمندی ایران در حوزه عمران و ساختمان اشاره کرد و افزود: صنعت ساختمان 20 درصد از تولید ناخالص داخلی ایران را به خود اختصاص داده و 15 درصد در اشتغال مولد سهم دارد.

این فعال اقتصادی خاطرنشان کرد: صنعت ساختمان 250 رشته فعالیت دارد که نشان دهنده اهمیت این صنعت در اقتصاد ایران است.

به گفته وی، ایران خاستگاه مواد معدنی و ساختمانی مناسب با کیفیت و ارزان است که می‌توان از این پتانسیل برای بازسازی اقتصادی سوریه و حل مشکلات اقتصادی این کشور استفاده کرد.

عظیمی با اشاره به تلاش برخی کشورها برای حضور در بازسازی سوریه اظهار داشت: بدون شک کشورهایی که در زمان جنگ به سوریه کمک نکرده و امروز تلاش دارند تا سهمی از بازسازی این کشور داشته باشند، این طعام به مشامشان رسیده ولی در وقت گرفتاری مردم سوریه را تنها خواهند گذاشت اما ملت ایران به عنوان مردم اهل محبت همواره در کنار مردم سوریه قرار داشته و خواهند داشت.

وی به نقش تعاون در اقتصاد ایران اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: طبق قانون اساسی بخش تعاون دومین رکن اقتصاد کشور است که در عرصه های مختلف اقتصادی با تکنولوژی های جدید و روز فعالیت می کند.

عضو هیات رئیسه اتاق تعاون ایران گفت: اکنون در کشور 230 هزار تعاونی داریم که از این تعداد 100 هزار تعاونی فعال هستند.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد