امضای تفاهم نامه همکاری صندوق ضمانت صادرات ایران و ازبک اینوست

امضای تفاهم نامه همکاری صندوق ضمانت صادرات ایران و ازبک اینوست

صندوق ضمانت صادرات ایران و ازبک اینوست تفاهم نامه همکاری همکاری امضا کردند.

به گزارش دیوان اقتصاد ، امضای یادداشت تفاهم توسط آرش شهر آئینی عضو هیات مدیره و معاون فنی صندوق ضمانت صادرات ایران و علی شیر اسدالله اف ، معاون مدیر عامل ازبک اینوست صورت گرفت.
آرش شهرآئینی،عضو هیات مدیره صندوق ضمانت صادرات ایران در این باره گفت: در این تفاهم نامه طرفین در زمینه پوشش بیمه ای مشترک در کشور ثالث، همکاری اتکایی، تبادل اطلاعات اعتباری تجار دو کشور و سایر حوزه های تسهیل کننده تجارت به توافق رسیدند.
وی افزود: امضای این یاداشت تفاهم همکاری می تواند نقش موثری در تسهیل و توسعه روابط تجاری دو کشور ایفا نماید و با امضای این یاداشت تفاهم، طرفین در زمینه تبادل اطلاعات اقتصادی، تجاری، بانکی و توسعه پوشش های بیمه به توافق رسیدند.
معاون فنی صندوق ضمانت صادرات ایران اظهارداشت: همچنین طرفین ابراز امیدواری کردند این همکاری ها از طریق بیمه مشترک و اتکایی در دو کشور و کشور ثالث، اعتبارسنجی تجار و بانک ها، جلوگیری از بروز خسارت و کمک به وصول مطالبات توسعه یابد.
شایان ذکر است اجلاس مجمع عمومی سالانه سال ۲۰۱۹ اتحادیه بیمه گران اعتبار و سرمایه گذاری موسوم به اتحادیه برن در هفته جاری در سنگاپور با حضور بیش از ۸۰ صندوق ضمانت صادرات کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه درحال برگزاری است. اعضای این اتحادیه با ارائه بیش از ۲۵۰۰ میلیارد دلار پوششهای بیمه اعتباری و سرمایه گذاری در حدود ۱۳ % صادرات جهانی را تحت پوشش دارند.

گفتنی است امضای یادداشت تفاهم صندوق با صندوق ضمانت صادرات فرانسه از دیگر برنامه های هیات اعزامی صندوق می باشد.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد