بازار سرمایه قابلیت عرضه سهام عدالت را دارد

بازار سرمایه قابلیت عرضه سهام عدالت را دارد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اطمینان داد که بازار سرمایه به جهت فنی و زیرساختی، از قابلیت عرضه حجم بالای سهام عدالت برخوردار است.

به گزارش دیوان اقتصاد،محمدرضا پورابراهیمی در خصوص این موضوع که برخی عنوان می کنند بازار سرمایه قابلیت عرضه حجم بالای سهام عدالت را ندارد، به سنا گفت: در نشست هایی که نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس  با مدیران  بازار سرمایه  داشته اند به صراحت اعلام شد که هیچ مشکل و مانعی در عرضه سهام عدالت در این بازار وجود ندارد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: بازار سرمایه با مشکل فنی و زیر ساختی مواجه نیست و امکان عرضه سهام عدالت در این بازار وجود دارد ؛ از سوی دیگر تا کنون هیچ یک از متولیان بازار سرمایه در مورد ناتوانی در عرضه این سهام به مجلس گزارش یا اطلاعی نداده اند.

وی با اشاره به اینکه سهام عدالت به زودی عرضه خواهد شد، اظهار داشت: گزارش سهام عدالت در آینده نزدیک در کمیسیون ویژه اصل ۴۴  نهایی و به زودی برای تصویب به صحن علنی مجلس ارسال خواهد شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: دولت تصمیم دارد سالانه چهار هزار میلیارد تومان از محل سهام عدالت سود توزیع کند که البته اگر این رقم در بازار سرمایه تجمیع شود، طرح های اقتصادی بزرگی را در کشور می توان عملیاتی کرد.

وی افزود: در سهام عدالت برآورد ما این است که حدود سه میلیون تومان ارزش هر برگه است و می توان به هر خانواده چهار نفره حدود ۱۲ میلیون تومان، دارایی منتقل کرد.

 
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد