۱۰۹ هزار میلیار د تومان درآمد مالیاتی محقق شد

وزیر اقتصاد اعلام کرد:

۱۰۹ هزار میلیار د تومان درآمد مالیاتی محقق شد

Shanbe, خرداد 18, 1398 - 10:48 لینک کوتاه اشتراک گذاری با تلگرام پرینت

وزیر اقتصاد اعلام کرد : میزان درآمدهای تحقق یافته سال قبل بیش از ۱۰۵ هزار میلیاردتومان بود و به روایتی تا ۱۰۹ هزار میلیاردتومان محقق شده است.

 

به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از ایبِنا، فرهاد دژپسند در مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه نفت و گاز از منابعی است که باید نقش آن در اقتصاد ایران کاهش یابد افزود: امیدوارم به سمتی برویم که بودجه مبتنی بر نفت را به بودجه مبتنی بر مالیات و درآمدهای سالم تغییر دهیم.

وزیر اقتصاد اظهار داشت: میزان درآمدهای تحقق یافته سال قبل بیش از ۱۰۵ هزار میلیاردتومان بود و به روایتی تا ۱۰۹ هزار میلیاردتومان محقق شده است.

دژپسند ادامه داد: در سال‌های اخیر میزان تحقق درآمدهای مالیاتی بیش از ۹۷ درصد بود.

وی در ادامه تاکید کرد: یقین دارم در دوره جدید مدیریتی سازمان مالیاتی نیز دستاورد خواهیم داشت و شرط انتصاب مدیران توسط من پاکدستی و برخورداری از دانش مربوط است و امید است دوره جدید مدیریتی سازمان مالیاتی به تکمیل، توسعه و اجرای برنامه های قبلی بیانجامد.

دژپسند تصریح کرد: باید بدانیم تنها حداکثر کردن درآمد مالیاتی مدنظر نیست و ما نمی‌خواهیم پول زور بگیریم و مالیات حق است.

وی اظهارداشت: مودیان خوش حساب و خوش عملکرد را حق نداریم شکنجه کنیم و مالیات بیشتری از آنها بگیریم و باید به دنبال وصول مالیات حقه باشیم.

وی تاکید کرد: باید به سمتی برویم که بودجه مبتنی بر نفت را به بودجه مبتنی بر مالیات و درآمدهای سالم تغییر دهیم.

جزییات جدید از وصول مالیات سکه های پیش فروش

وزیر امور اقتصادی و دارایی جزییات جدیدی درباره وصول مالیات از سکه‌های پیش فروش شده را اعلام کرد.

در حاشیه مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم سازمان امور مالیاتی در جمع خبرنگاران پیرامون وصول مالیات از خریداران دژپسند سکه‌های پیش فروش شده، گفت: بخشی از خریداران سکه‌های پیش فروش که ما فکر می‌کنیم قصد سوداگری نداشتند، از پرداخت مالیات معاف شده اند که در واقع بخش قابل توجهی از خریداران را شامل می شود.

وزیر اقتصاد اظهار داشت: در عین حال ما اجازه قانونی داریم که از فعالیت‌های سوداگرانه در بحث سکه ها مالیات دریافت کنیم.

وی اعلام کرد که کار اجرایی وصول مالیات از سکه‌های پیش فروش شده آغاز شده و زمان پایان آن نیز بستگی به همکاری مودیان مالیاتی خواهد داشت.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد