شرط بانک مرکزی برای برگزاری مجامع بانک‌ها

شرط بانک مرکزی برای برگزاری مجامع بانک‌ها

آخر تیر آخرین فرصت شرکت های بورسی برای برگزاری مجامع سالیانه است اما هنوز خبری از بررسی صورت های مالی و برگزاری مجامع برخی بانک ها و موسسات اعتباری نیست و حالا بانک مرکزی برای برگزاری مجامع آنها پیش شرط گذاشته است.

به گزارش دیوان اقتصاد,بانک مرکزی با توجه به عدم برگزاری مجامع برخی بانک‌ها و موسسات اعتباری، اعلام کرده که از جمله شرایط لازم برای انجام بررسی‌های مربوط و صدور مجوز برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه، «وصول صورت‌های مالی امضا شده توسط هیئت مدیره به انضمام پیش‌نویس نهایی گزارش حسابرس مستقل» حداقل یک ماه قبل از تاریخ برگزاری مجمع عمومی است.
این بانک به عنوان مقام ناظر و مرجع صدور مجوز برگزاری مجامع بانک‌ها و موسسات اعتباری، به موجب مفاد تصریح شده بخشنامه‌های ابلاغی و با ارسال نامه‌های متعدد به نظام بانکی کشور، شرایط لازم برای صدور مجوز برگزاری مجامع عادی سالیانه را اعلام کرده است.
بر این اساس و با توجه به عدم رعایت موارد فوق، به خصوص عدم ارسال گزارش‌های اشاره شده یا ارسال دیرهنگام مستندات لازم از سوی برخی بانک‌ها، عملاً امکان بررسی و صدور مجوز برگزاری مجامع عمومی این گروه از بانک‌ها فراهم نیست.
بانک مرکزی یادآور شد: به استناد مفاد قانون تجارت و ضوابط و مقررات مربوط، مسئولیت تهیه صورت‌های مالی هر بانک با هیئت مدیره آن و اظهارنظر راجع به صورت‌های مالی در چارچوب استانداردهای حسابداری و حسابرسی، برعهده حسابرس مستقل آن بانک یا موسسه اعتباری است.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد