سهم ناچیز انگلیس در تجارت خارجی ایران

سهم ناچیز انگلیس در تجارت خارجی ایران

کل مبادلات تجاری ایران و انگلیس در ۵ماهه نخست سال جاری میلادی تنها ۶۹میلیون یورو بوده که این رقم حتی نسبت به تجارت ۲.۰۵۷میلیارد یورویی ایران با اتحادیه اروپا رقمی ناچیز است.

به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از تسنیم، دولت انگلیس طی سال‌های اخیر و در راستای سیاست‌های ضدایرانی آمریکا سطح مبادلات تجاری خود با ایران را به‌طور قابل ملاحظه‌ای کاهش داده است و در حال حاضر حجم مبادلات ایران با این کشور اروپایی نسبت به کل مبادلات تجاری ایران در حد صفر است.
آمارهای یورو استات نشان می‌دهد ایران و انگلیس طی 5ماهه نخست سال جاری میلادی تنها 69 میلیون یورو مبادله تجاری داشته‌اند که این رقم حتی نسبت به تجارت 2.057 میلیارد یورویی ایران با اتحادیه اروپا رقمی ناچیز است.
تجارت ایران و انگلیس در 5ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد افت داشته و به 69 میلیون یورو رسیده است. دو کشور در 5ماهه سال قبل 99 میلیون یورو مبادله تجاری داشته‌اند.
بر اساس این گزارش صادرات انگلیس به ایران در 5ماهه نخست سال جاری میلادی تنها 62 میلیون یورو بوده که این رقم نسبت به صادرات 84 میلیون یورویی مدت مشابه سال قبل 26 درصد افت داشته است.
واردات انگلیس از ایران نیز در 5ماهه نخست امسال تنها 7 میلیون یورو بوده که این رقم نسبت به 5ماهه سال قبل کمتر از نصف شده است. انگلیس در مدت مشابه سال قبل 15 میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد