کدام استان‌ها پربارش‌ترین مناطق کشور هستند؟

کدام استان‌ها پربارش‌ترین مناطق کشور هستند؟

Shanbe, بهمن 26, 1398 - 13:45 لینک کوتاه اشتراک گذاری با تلگرام پرینت

میانگین بارندگی‌های کل کشور در سال آبی جاری (ابتدای مهرماه ۹۸ تا آخر شهریور۹۹) در حالی تا ۲۵ بهمن ماه به ۱۵۷.۱ میلیمتر رسیده که استان گیلان با ۶۲۸.۶ میلیمتر بیشترین بارش و استان یزد با ۴۴.۹ میلیمتر کم‌ترین میزان بارش‌ها را دریافت کرده‌اند.

به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از ایرنا,میزان بارش‌های کل کشور نسبت به سال آبی پارسال با رشد منفی روبرو شده اما در مقایسه با بارش‌های دوره درازمدت رشد ۱۸ درصدی دارد.
استان مازندران براساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران با بارش ۴۰۴ میلیمتری درحالی مقام دوم استان‌های پربارش را دارد که میزان بارش‌های آن در سال آبی پارسال ۳۹۲.۵ میلیمتر بود و این امر بیانگر رشد بارش ها در این استان است.
کهگیلویه و بویراحمد با بارش ۳۴۹.۶ میلیمتری در حالی در جایگاه سوم استان های پربارش قرارگرفته که پارسال ۶۷۴.۹ میلیمتر بارندگی را تجربه کرده بوده و مقایسه میزان بارش ها حکایت از رشد منفی در این استان دارد.
استان لرستان نیز تا ۲۵ بهمن ماه درحالی ۳۱۴ میلیمتر بارندگی به خود دیده که میزان بارش‌های آن در مدت مشابه پارسال ۶۶۵.۱ میلیمتر بود و این استان هم کاهش بارندگی ها را دارد.
پس از استان یزد که مقام نخست استان‌های با بارش کم را دارا است مقام دوم این بخش به استان اصفهان با بارش ۶۱.۹ میلیمتری می‌رسد.
استان خراسان شمالی با بارش ۸۰ میلیمتری مقام سوم و قم نیز با دریافت ۹۰ میلیمتری مقام سوم را دارد.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد