گزارش سه ماهه سوم ۱۳۹۸ بدهی‌ها و مطالبات دولت برای رئیس جمهور ارسال شد

گزارش سه ماهه سوم ۱۳۹۸ بدهی‌ها و مطالبات دولت برای رئیس جمهور ارسال شد

Shanbe, فروردین 2, 1399 - 14:40 لینک کوتاه اشتراک گذاری با تلگرام پرینت

معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور وزارت امور اقتصادی و دارایی در اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، از ارسال گزارش سه ماهه سوم ۱۳۹۸ بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت های دولتی برای رئیس جمهوری خبر داد.

 

 

به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از بانک رفاه، در اجرای حکم بند (ب) ماده (۱) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، گزارش بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی برای سه ماهه سوم سال ۱۳۹۸، به منظور ارایه به کمیسیون های ذیربط در مجلس شورای اسلامی در معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور (مرکز مدیریت بدهی‎‎‎ها و دارایی‌های مالی عمومی) تهیه و برای رییس جمهور ارسال شده است.
بنا بر این گزارش، به منظور احصا و گزارش ارقام بدهی ها و مطالبات بخش عمومی و در اجرای حکم ماده مذکور از آبان ماه سال ۱۳۹۴ تاکنون بالغ بر ۲۱ فقره گزارش بدهی‌ها و مطالبات در مقاطع سه ماهه و سالانه برای مراجع قانونی ذیربط توسط مرکز مدیریت بدهی‌ها و دارایی‌های مالی عمومی با همکاری ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان ها تهیه شده است.

گفتنی است، از سال ۱۳۹۵ تاکنون در اجرای بخشنامه شماره ۱۳۶۱۵۱/۵۷ مورخ ۲۶. ۷. ۱۳۹۵ معاونت نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور بیش از ۰۰۰ر۱۰۵ فقره گزارش از بیش از ۵۰۰ر۳ نقطه گزارشگری (دستگاه اجرایی) به صورت الکترونیکی از طریق سامانه مدیریت اطلاعات بدهی‌ها و مطالبات دولت (سماد) دریافت کرده که مبنای تهیه گزارش‌های مجموعه دولت و شرکت های دولتی بوده است.

 
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد