خودگردان، بلاگردان مشتریان بانک ملی

خودگردان، بلاگردان مشتریان بانک ملی

چهارشنبه, فروردین 6, 1399 - 13:03 لینک کوتاه اشتراک گذاری با تلگرام پرینت

در روزهایی که مراجعه به شعب بانک ها یکی از مهمترین روش های انتقال ویروس کرونا اعلام شده است، بسیاری از مشتریان با این سوال مواجه اند که «چطور عملیات بانکی از جمله واریز وجه را انجام دهیم؟»

به گزارش دیوان اقتصاد، با توجه به شیوع ویروس کرونا و تاکید بر عدم حضور در شعب بانکی، دستگاه های خودگردان بانک ملی این مشکل را برای مشتریان حل کرده است.

خودگردان دستگاهی است که علاوه بر عملیات های معمول دستگاه های بانکی، عملیات دریافت وجه را هم انجام می دهد.

متاسفانه تعداد قابل توجهی از همکاران نظام بانکی که در شعب فعال بودند، همزمان با شیوع ویروس کرونا فوت کردند. آنها اغلب کسانی بودند که با «اسکناس» کار می کردند.

مقامات بهداشتی اعلام کرده اند که اسکناس، یکی از مهمترین ابزار انتقال ویروس است و تجمع پول در شعب در کنار دست به دست شدن آن می تواند احتمال ابتلا به ویروس را به شدت افزایش دهد.

با این حال اما هنوز بسیاری از مردم با مشکل داشتن وجه نقد مواجه اند و حتی اگر بخوانند از شر آن خلاص شوند هم راهی جز مراجعه به شعبه و واریز به حساب ندارند.

براساس این گزارش، مشتریان می توانند به جای حضور در شعبه به عنوان محلی که احتمال ابتلا به ویروس کرونا در آن بالاست، دستگاه خودگردان را برای واریز و حتی دریافت وجه انتخاب کنند.

به گفته خاتونی عضور هیات مدیره بانک ملی ایران، دستگاه خودگردان خودش را اداره می کند، به این معنا که به پول گذاری نیازی ندارد. اسکناس دریافتی از مشتری را در خود ذخیره می کند و به مشتری بعدی که به اسکناس نیاز دارد، تحویل می دهد.

به گفته وی، این خدمت که از اول اسفندماه سال۹۸ ارائه شده است، هم اکنون بیش از ۶۰۰ دستگاه خودگردان بانک ملی ایران در کشور فعال است و تا پایان فروردین ماه این تعداد به بیش از ۸۰۰ دستگاه می‌رسد.

گفتنی است، فهرست محل قرارگیری دستگاه های خودگردان بانک ملی ایران از طریق لینک زیر قابل مشاهده است.

خودگردان
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد