رشد اقتصادی 7.4 درصدی حاصل تدابیر دولت و بانک مرکزی است

تب‌های اولیه

معاون اول رييس جمهور:

رشد اقتصادی 7.4 درصدی حاصل تدابیر دولت و بانک مرکزی است

Shanbe, دی ماه 18, 1395 - 14:33 لینک کوتاه اشتراک گذاری با تلگرام پرینت

معاون اول رييس جمهور در جلسه با اعضای هیأت عامل و مدیران پروِژه‌های اقتصاد مقاومتی بانک مرکزی ،بانك مركزي را يكي از كليدي ترين دستگاه هاي اقتصادي كشور برشمرد و گفت: هر موضوعي كه در دستور كار بانك مركزي قرار مي گيرد اگر به نحو مطلوب انجام شود مي تواند اقتصاد كشور را به حركت وادار كند و در بخش هاي مختلف اقتصادي كشور تحرك ايجاد کند.

به گزارش دیوان اقتصاد،وي از عملكرد بانك مركزي در مقطع فعلي قدرداني و خاطر نشان كرد: اينكه كشور توانسته به تورم تك رقمي و رشد اقتصادي 6.4 درصد براساس آمار مركز آمار ايران و يا رشد 7.4 بر اساس آمار بانك مركزي دست پيدا كند نشان دهنده سياست هاي عالمانه اي است كه دولت و بانك مركزي در پيش گرفته و جا دارد از تك تك مديران اين بانك قدرداني كنم.

جهانگيري نقش و محوريت بانك مركزي در اقتصاد كشور را بسيار پراهميت ارزيابي كرد و افزود: بانك مركزي بايد از استقلال مطلوب برخوردار باشد و بايد براي بررسي اين موضوع وقت بگذاريم تا بانك مركزي بتواند از استقلالي متناسب با شرايط اقتصادي كشور برخوردار شود.

معاون اول رييس جمهور با تاكيد بر اينكه بانك مركزي بايد در مقطع فعلي بر برخي از موضوعات تمركز ويژه داشته باشد، اظهار داشت : يكي از اين موضوعات اصلاح شبكه نظام بانكي كشور است كه بايد بصورت جدي در دستور كار بانك مركزي باشد و به شكل مستمر در اين خصوص گزارش دهد تا  چنانچه برخي موانع خارج از اختيارات بانك مركزي بود، دولت بتواند هماهنگي هاي لازم را ايجاد كند.

وي تمركز بر انتظام بخشي بازار پولي و ساماندهي موسسات اعتباري غيرمجاز را از ديگر وظايف اصلي بانك مركزي برشمرد و گفت: براي اين موضوع اراده اي در بالاترين سطح كشور و در شوراي عالي امنيت ملي و نيز از سوي سران قواي سه گانه به وجود آمده كه با موسسات اعتباري غيرمجاز برخورد شود. موسسات اعتباري بايد در چارچوب نظام پولي و بانكي كشور فعاليت كنند.

جهانگيري ادامه داد: البته بانك مركزي در سالهاي اخير در اين زمينه عملكرد خوب و مثبتي داشته و با اقتدار در اين زمينه وارد شده و كارنامه قابل قبولي داشته است.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد