مهلت استفاده از اوراق تسهیلات مسکن سال 1393 تمدید شد

با هدف کنترل قیمت؛

مهلت استفاده از اوراق تسهیلات مسکن سال 1393 تمدید شد

دوشنبه, اوت 8, 2016 - 12:18 لینک کوتاه اشتراک گذاری با تلگرام پرینت

مهلت استفاده از اوراق تسهیلات مسکن منتشر شده در سال 1393 با تصویب بانک مسکن به مدت 6 ماه تمدید شد.

 

به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از ایرنا، افزایش نرخ اوراق تسهیلات مسکن که به مرز برگه ای یک میلیون ریال نزدیک شد، هزینه تهیه وام خرید مسکن را افزایش داده و بر این اساس قرار است مهلت استفاده از این اوراق تمدید شود.

کارشناسان امیدوارند با تمدید مهلت استفاده از اوراق تسهیلات مسکن، حجم عرضه این اوراق افزایش و روند صعودی نرخ اوراق تسهیلات مسکن متوقف شود.

از فردا (نوزدهم مردادماه) اوراق تسهیلات مسکن سال 1393 که از زمان انتشار به مدت دو سال اعتبار و قابلیت خرید و فروش را در بازار فرابورس داشتند؛ یعنی اوراق «تسه» صادر شده از 15 فروردین 93 تا 15 اسفندماه این سال(تسه 9301 تا 9312) به مدت 6 ماه دیگر قابل معامله و خرید و فروش در بازار خواهند بود.

با توجه به این که نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن ماه های فروردین تا مرداد 1393 با پایان یافتن مهلت اعتبار آنها متوقف بودند، طبق این مصوبه بار دیگر بازگشایی می شوندکه به این ترتیب شاهد تعادل سمت عرضه و تقاضای این اوراق در بازار فرابورس ایران خواهیم بود.

هم اکنون براساس مصوبه جدید بانک مسکن، «تسه 9301» تا تاریخ پانزدهم مهرماه جاری قابلیت نقل و انتقال در بازار فرابورس و تا 15 آبان ماه نیز امکان استفاده از تسهیلات بانک مسکن را دارا خواهد بود.

برای سایر اوراق نیز بر اساس زمان صدور آنها، مهلت های زمانی مشابه تعیین شده است.

اوراق تسهیلات مسکن سال 1393 تا تاریخ نقل و انتقال در بازار فرابورس ایران قابل معامله بوده و پس از توقف نماد معاملاتی موردنظر، تا یک ماه امکان استفاده از تسهیلات احداث، خرید و تعمیر واحد مسکونی از محل این اوراق توسط بانک مسکن فراهم است.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد
.
.
.
.