یادداشت

در حالی که عامل اصلی تورم امریکا مربوط به بخش خدمات است، آمارها نشان می‌دهد که قیمت انرژی دلیل اصلی تورم سالانه ۱۰.۶ درصدی در منطقه یورو بوده است. هزینه‌های انرژی بالاتر در منطقه یورو منجر به تورم بالای مواد غذایی و محرک اصلی تورم کالاها و خدمات شده است. موضوعی که اثرگذاری افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی اروپا را با اما و اگر روربرو کرده است.
26 نوامبر, 2022 - 15:36
نسخه های امیدبخش
در ‌ادامه تازه سنت سالهای اخیر مبنی بر گرامیداشت بیستم آبان ماه (روز کیش) که به واقع روزی ماندگار در تاریخ این کهن دیار محسوب می شود، ابتکاری نو اندیشیده شد و آن اضافه شدن جشنواره ای شاد و مفرح تحت عنوان «هفته کیش» به تقویم گردشگری جزیره کیش بود.
23 نوامبر, 2022 - 09:59
حبیب حمزه کارشناس رسانه:
مولفه‌های سواد رسانه ای “درک و آگاهی از محتوای پیام، انتخاب آگاهانه، رویکرد انتقادی به پیام‌ها و قدرت تجزیه و تحلیل در حوزه رسانه” نقش موثری در ارتقاء رویکرد شهروندانی مسوول و آگاه جامعه دارد.
22 نوامبر, 2022 - 09:56
یک کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:
بین عدم اطمینان در نرخ ارز و همزمانی بازده سهام رابطه‌ای مثبت وجود دارد و با افزایش عدم اطمینان در رابطه با نرخ ارز، همزمانی بازده سهام افزایش می‌یابد. بنابراین در شرایطی که عدم اطمینان نسبت به نرخ ارز وجود دارد، شاهد رفتارهای توده‌ای در بازار سرمایه ایران هستیم. در صورتی که تمامی شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه ایران به طور یکسان در معرض ریسک نرخ ارز قرار ندارند.
20 نوامبر, 2022 - 12:47
در متن خبرهای ارسالی رسانه های بیمه ای ، تغییرات پیشنهادی در آیین نامه ۹۰ مصوب شورای‌عالی بیمه طی چند روز اخیر مشاهده شد که به دلیل اهمیت آن ،نگارش این یادداشت و پرداختن به این موضوع و تحلیل پیرامون آنرا به نفع صنعت بیمه و کلیه ذینفعان می دانم.
19 نوامبر, 2022 - 09:49
سرپرست بیمه‌های مسئولیت و مهندسی شرکت بیمه تعاون:
رشد تصاعدی جمعیت جهان و رشد سریع تکنولوژی و به اقتضای تولید انبوه وسایل نقلیه موتوری زمینی، درضمن عدم انصراف از منافع غیر قابل انکار آنها در زندگی اجتماعی، آثار دردناک و زیانبار مترتب،علی الخصوص خسارات حاصل شده دراثر حوادث رانندگی درسطوح راههای بین المللی داخلی کشو باعث شده جهت ساماندهی به موضوع عبور ومرور بیمه نامه های متعددی پدید آیند.
16 نوامبر, 2022 - 17:36
مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) یک مفهوم مهم برای هر کسب و کاری است که برای حضور در بازارها در دهه پیش رو تلاش می کند.
15 نوامبر, 2022 - 17:34
انتظار می رود ارزش معاملات فین تک از 66 میلیارد دلار در سال 2019 به 138 میلیارد دلار در سال 2023 با 20 درصد CAGR (نرخ رشد سالانه مرکب) افزایش یابد.  
15 نوامبر, 2022 - 17:19
بهروز اسد نژاد:
شرکت های بیمه با توجه به این که ماموریتشان کاهش ریسک و افزایش ایمنی در جامعه است مناسب تر است که ماموریت های سرمایه گذاری خود را در حوزه هایی تعریف کنند که منجر به افزایش ایمنی و بهداشت و سلامت و کاهش ریسک و هزینه برای جامعه می شود.
14 نوامبر, 2022 - 17:11
پرویز خسروشاهی:
فارغ از اینکه آیا اصولاً افزایش ضریب نفوذ بیمه یک خواست عمومی و لذا یک مسأله سیاستگذاری هست یا نه، در سال‌های اخیر پایین بودن ضریب نفوذ بیمه محور بسیاری از انتقادها نسبت به صنعت بیمه بوده است.
12 نوامبر, 2022 - 17:20
سید حسین قاسمی
مشخص نیست تفکر رمز ارز به ساختار حوزه حکومت پولی و مالی کشور چگونه راه‌یافته و بانک مرکزی چرا به‌ دنبال ایجاد ارز مجازی به نام رمز ریال یا به احتمال ریال مجازی است، تاکنون هیچ کشوری به صورت رسمی مسائل پولی و مالی خود را درگیر رمز ارزها نکرده و هم علی‌رغم این‌که رمز ارزی چون تتر و ... با ارزش دلار در صرافی‌های جهانی مقیاس می‌شود، هیچ بانک مرکزی دارایی پولی خود را حتی در حد درصد بسیار کم با تتر و یا رمز ارز مشابه ثبت نکرده‌است، حال چگونه بانک مرکزی کشور ما به‌دنبال خلق و ایجاد رمز ریال در قالب رمز ارز می‌باشد.
12 نوامبر, 2022 - 11:39
وحید شقاقی شهری:
 یک کارشناس اقتصادی معتقد است اغتشاشات اخیر در کشور توسط عده‌ای، موجب تاثیر منفی بر بازار سرمایه شده است.
11 اکتبر, 2022 - 10:29
 املاک و مستغلات، همواره یکی از مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌‌‌ها بوده و در طول دهه‌‌‌ها، نقدینگی موجود در جامعه را به خود جذب کرده است؛ بر مبنای برخی تخمین‌‌‌ها بیش از ۸۰درصد ثروت ایرانیان را املاک تشکیل می‌دهد. شایان ذکر است که بخش قابل‌توجهی از تقاضای املاک در ایران، جنبه غیر‌مصرفی و سرمایه‌گذاری دارد.
10 اکتبر, 2022 - 15:17
مدیر روابط عمومی و امور مشتریان بانک صنعت و معدن:
محمدحسن ترابی طی یادداشتی که امروز در روزنامه همشهری چاپ شده ضمن برشمردن مشکلات و موانع بانک‏های تخصصی و توسعه ای به تبیین الزامات کارکرد مطلوب این نوع بانک ها در رونق اقتصادی کشور به عنوان یکی از ارکان زیست بوم کارآفرینانه برای حمایت و تسهیل در تولید و رونق اقتصادی در برنامه هفتم توسعه اقتصادی کشور پرداخته است.
8 اکتبر, 2022 - 12:36
مدیرعامل بانک رفاه کارگران:
 اسماعیل لله گانی، مدیرعامل بانک رفاه کارگران در پیامی "آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج)" پیامی تبریک و تهنیت گفت.
6 اکتبر, 2022 - 10:16
با وجودی که چندین دهه از تلاش‌های جهانی برای عمل به مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در خصوص توسعه پایدار می‌گذرد اما در سال‌های اخیر شرکت‌ها در ایران به ویژه بانک‌ها و بیمه‌ها هیچ آمار دقیق و شفافی از هزینه‌کرد خود ارائه نمی‌کنند.
2 اکتبر, 2022 - 18:54
مطلب علمی با موضوع «آیا قراردادهای بیمه‌ایِ كاملا خودكار و رایانه‌ای امكان‌پذیر است؟» در بخش اخبار پایگاه خبری تازه‌های بیمه ایران و جهان وب‌سایت پژوهشکده بیمه منتشر شد.
2 اکتبر, 2022 - 16:16
با وجود این که رفع تحریمها فرصت مناسبی برای خروج ایران از رکود و ایجاد رشد اقتصادی و توسعه صنعت بیمه فراهم می‌آورد، اما عدم آمادگی لازم و برنامه‌ریزی هدفمند جهت بهره‌برداری از فرصت مذکور می‌تواند منافع این فرصت را کمرنگ کرده و حتی تهدیدهایی را بر بازار بیمه کشور تحمیل کند که امکان از دست دادن بازار هم در حوزه بیمه‌های مستقیم و هم در بخش بیمه‌های اتکایی، ایجاد بازار فرارقابتی و افزایش انتظارات مشتریان بخشی از آن است.
2 اکتبر, 2022 - 09:23
اقدامات بازاریابی، روابط عمومی، تبلیغات، فروش و به طور کلی همه اقدامات یک کسب‌وکار بر اساس روابط انسانی شکل گرفته‌اند. رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مدت‌هاست که برای کمک به رشد روابط انسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما اهمیت آن در سالهای گذشته افزایش قابل توجهی پیدا کرده است. 
5 سپتامبر, 2022 - 16:24
در همایش سواد مالی؛ از مدرسه تا بازار مطرح شد؛
همایش سواد مالی؛ از مدرسه تا بازار با حضور مدیران ارشد و کارشناسان فعال دو بازار سرمایه و فعالان بخش فرهنگی با تاکید بر آموزش سواد مالی از دوران کودکی و در عین حال پیوند آموزش با بازار سرمایه برای ارتقای سواد مالی با حمایت  شرکت  بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد.
5 سپتامبر, 2022 - 13:15
مدیرعامل بیمه ایران در پیامی از دست دادن تعدادی از هموطنان عزیزمان و نیز مصدومیت تعداد دیگر در سانحه رانندگی استان خوزستان را به عموم هموطنان تسلیت گفت.  
31 اوت, 2022 - 09:53
یک‌سالگی دولت مردمی
موسیقی، یکی از کلیدی‌ترین شاخه‌های فرهنگ عمومی کشور است که سرانه بالایی در نشاط اجتماعی دارد. این شاخه کلیدی، در دوران کرونا، متحمل آسیب‌های بسیاری شد که خسران آن علاوه بر فعالان حوزه موسیقی، تا حدود بسیاری، جامعه و شهروندان آن را نیز در برگرفت.
30 اوت, 2022 - 15:23
کسب مدال‌های رنگی تا حضور در جام جهانی
 دولت مردمی سیزدهم با اجرای برنامه‌های حمایتی از ورزشکاران، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی به‌جامانده از دولت قبل و ایجاد بسترهای مشارکت مردمی در سهام ورزشی، توانسته کارنامه موفق و ماندگاری از خود برجای گذاشته است.
30 اوت, 2022 - 15:09
میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سه حوزه ماموریتی جوان‌ترین وزارتخانه کشور است، حوزه‌هایی که نیازمند تغییرات اساسی در رویکرد و برنامه های اجرایی بود و دولت سیزدهم از همان سال اول برنامه تحول هر سه بخش را در دستور کار قرار داد که جذب3 میلیون گردشگر خارجی، راه‌اندازی 35 موزه و ثبت ملی 15 شهر و روستای صنایع‌دستی مهمترین شاخص‌های عملکردی در این سه حوزه است.  
30 اوت, 2022 - 15:04

صفحه‌ها

.
.
.
.
اشتراک در یادداشت