یادداشت

پدر ترویج مصرف بهینه آب
خسرو رفیعی در زمره دانشجویان قدیمی عرصه روابط عمومی و ارتباطات در دهه پنجاه و شصت بوده و از شاگردان فعال و خوشنام کلاس درس زنده یاد پروفسور حمید نطقی پدر روابط عمومی ایران است و اساسا روحیه ای مردم‌دار و ارتباطی دارد.  
3 ژولیه, 2022 - 00:19
بررسی‌ها نشان می‌دهد صنعت فولاد به دلیل مصرف بالای آب، ناگزیر به استفاده از منابع زیرزمینی شده و به افت دشت‌ها و فروچاله‌ها دامن زده است.
26 ژوئن, 2022 - 12:45
 افشین نوری، مدیر روابط‌عمومی بیمه پارسیان؛ کارشناس ارتباطات و کارشناس ارشد مدیریت رسانه- در این یادداشت سعی شد به طورخلاصه مجموعه ای از فعالیت های کلی یک روابط‌عمومی و تاثیر آن را در یک سازمان اشاره شود چرا که پرداختن به جزییات فعالیت روابط‌عمومی و کارکردها و اثرات آن همان طور که گفته صحبت ها و مطالب بسیاری گفته شده و هنوز هم پتانسیل فراوانی برای آن وجود دارد تا مورد تحقیق و نگارش قرار بگیرد.
22 ژوئن, 2022 - 12:58
رگ‌تک‌ها، سازمان را با ابزارهای مورد نیاز برای بهره‌وری و پایداری در عملیات تطبیق مقررات توانمند می‌کنند. رشد رگ‌تک‌ها به سبب پیچیده‌تر شدن محیط مقرراتی به ویژه در صنایع مالی و نیاز به دستیابی به راه های کارآمد برای تطبیق عملکرد با مقررات، تسریع شده است. انتظار می‌رود رگ‌تک‌ها به شفافیت مابین بازیگران بازار و نهاد مقرراتی و ارتقای استانداردهایی که ارزشی برای مشتری ایجاد می کنند، کمک کنند.
12 ژوئن, 2022 - 11:24
نوشتاری در باب سیاست فرهنگی متکی به مردم‌سالاری دینی
رهبر انقلاب در حکم انتصاب سید عباس صالحی به نمایندگی ولی فقیه در موسسه و روزنامه اطلاعات با اشاره به سوابق این روزنامه کهنسال تاکید کردند: «چند وجهی بودن نگاهها و سلایق سیاسی در میان نخبگانی که در اعتقاد راسخ به انقلاب و نظام اسلامی مشترکند، وجود روزنامه‌ئی با این خصوصیت را مفید و شاید الزامی میکرده، و اکنون نیز آن‌چنان است.»
11 ژوئن, 2022 - 13:11
این بار هم فاجعه‌ای در ساختمانی بی‌کیفیت رخ داد و جان ده‌ها نفر از هم‌وطنان بی‌گناهمان در زیر آوار بی‌مسئولیتی و وجدان‌های خاموش از دست رفت.
6 ژوئن, 2022 - 10:07
با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین در سال جاری، حمایت از بخش تولید در همه ارکان کشور بیش از پیش مورد توجه گرفت که آثار آن را در بودجه امسال هم می توان مشاهده کرد.
29 می, 2022 - 13:24
علی صلاحی نژاد
نام گذاری هر سال توسط رهبر انقلاب اسلامی بیش از سه دهه سابقه دارد که براساس تعیین راهبردهای کشور با واقعیت های موجود است گرچه می توان به عنوان یک عامل وحدت آفرین در کشور نیز تلقی شود.
18 می, 2022 - 15:20
در گزارش روزنامه ایران آمده است: دو روز پیش حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دارو و تجهیزات پزشکی و کالاهای اساسی در نهایت به شکل مشروط در مجلس شورای اسلامی به تصویب نهایی رسید تا پس از تأیید شورای نگهبان وارد مرحله اجرایی شود.
9 مارس, 2022 - 09:25
نگاهی گذرا به آمارهای تولید و صادرات خرما نشان می‌دهد که این محصول شاید تنها کالای ایرانی باشد که درسال ۱۳۹۹ و شرایط اقتصادی موجود به بیش از ۸۵ کشور دنیا با تناژهای مختلف صادر شده است.
8 مارس, 2022 - 09:26
تسهیلات تکلیفی بانک‌ها، رشد پایه پولی و نقدینگی را در پی دارد ضمن آنکه بر سلامت و ثبات شبکه بانکی اثر منفی داشته و می‌تواند دستاوردهای تورمی کشور در سال‌های اخیر را با تهدید مواجه ساخته و از مجرای افزایش تورم به قدرت خرید آحاد جامعه لطمه وارد سازد. 
26 فوریه, 2022 - 12:38
افسر ارشد اثربخشی توسعه اقتصادی اوپک فاند با طرح عنوان «بیماری ایرانی» درخصوص «عدم پایبندی به چارچوب های مصوب و مدل مالی» در صندوق توسعه ملی گفت: نباید از بیماری هلندی بترسیم که در دهه 50 خورشیدی گریبانگیر اقتصاد بوده، چراکه اکنون نفت سهم بسیار بالایی در جی دی پی اقتصاد ایران ندارد.  
19 فوریه, 2022 - 10:27
انرژی و مواد اولیه ارزان باعث شده برخی صنایع برای بهبود و به‌روزرسانی فناوری خود هیچ‌ تلاشی نکنند؛ محمد حسنی سعدی در یادداشتی که در ادامه می خوانید به تشریح آفت سیاست های حمایتی، ناکارآمد و کم بازده پرداخته است.
7 فوریه, 2022 - 15:24
دیوان اقتصاد-امروزه با ظهور فناوری‌های مالی، تغییر و تحولات بسیاری زیادی در شرکت و سازمان‌ها به وجود آمده و باعث شده که آن‌ها از روش سنتی و قدیمی خود فاصله بگیرند. فناوری‌های مالی که به آن‌ها فین تک نیز گفته می‌شود، 9 زیر شاخه مهم دارد که تمامی صنایعی مرتبط با مسائل مالی را در بر می‌گیرد. در این بین، اینشورتک یکی از مهم‌ترین و در عین حال کاربردی‌ترین شاخه فین تک‌ها که ساختار صنعت بیمه را دگرگون کرده است.
7 فوریه, 2022 - 12:55
فرهادخادمی گفت: بالاخره پس ازمدت ها تحصن واعتراضات کشاورزان اصفهانی ، همه آحاد ملت درجریان تجمع عظیم ومردمی کشاورزان وشهروندان اصفهانی دربستر زاینده رود و کنار پل های "خواجو وسی وسه پل" قرار گرفتند.
20 نوامبر, 2021 - 06:50
نیما میرزایی کارشناس بازار سرمایه به بهانه طرح برخی موارد تکراری و قدیمی یعنی مقصر جلوه دادن رشد قیمت یک محصول به بورس کالا (که بستر انجام معاملات است) در یادداشتی بر لزوم عرضه کل محصولات تولیدی و مواد اولیه در بستر شفاف بورس کالا تاکید کرده است. 
12 نوامبر, 2021 - 12:17
در یکی از روزهای سال اول مسئولیتم، در دفترم میزبان معاون نظارت بانک مرکزی یکی از کشورهای بسیار معتبر اروپایی بودم و در خصوص همکاری های دوجانبه ، بسط و گسترش آن به تبادل نظر می پرداختیم.
25 سپتامبر, 2021 - 12:44
93 سال پیش در چنین روزی، نظام اقتصادی کشورمان واقعه بزرگی را تجربه کرد. رهایی پول ایران از بند برخی کشورها و تسلط گام به گام متخصصان ایرانی بر فعالیت های بانکی، دستاورد عظیمی بود که اهمیت آن شاید آن روزها چندان درک نمی شد، اما امروز نمی توان حتی لحظه ای از آن چشم پوشی کرد.  
11 سپتامبر, 2021 - 09:27
عضو هیات مدیره بیمه دانا با بررسی برنامه وزیر پیشنهادی اقتصاد،‌ خواستار توجه به صنعت بیمه کشور شد.
20 اوت, 2021 - 09:24
برای افرادی که سابقه فعالیتهای عمده در حوزه اقتصاد ایران را داشته اند این ادعا که نقش دولت سایه یا گروه های ذی نفوذ در ناکامی برنامه های اصلاح گرایانه و تحول آفرین اقتصادی بسیار پررنگ است چندان بیراه نیست.
15 اوت, 2021 - 09:54
در دنیای امروز راه توسعه اقتصادی کشورها، حمایت از کسب و کارها و کمک به رونق تولید و ایجاد هرچه بیشتر اشتغال است که بانک ملت با وجود شرایط تحریم و جنگ اقتصادی در سال گذشته خوشبختانه عملکرد بسیار خوب و قابل دفاعی را در این زمینه ها به ثبت رسانده است.  
10 اوت, 2021 - 12:57
نزدیک به دو سال است که کشور درگیر ویروس منحوس کرونا است و شعب بانک ها بواسطه حضور مستمر مردم و اقشار مختلف برای انجام خدمات بانکی، تاکنون به عنوان کانون انتشار و یکی از شاهراه های  انتقال ویروس کرونا محسوب می شوند.
20 ژولیه, 2021 - 22:48
مدیرعامل بانک ملی ایران:
امروز همه می دانند که ترددهای غیرضروری در شهرهای بزرگ، از مهمترین عوامل آلودگی هوا است. همچنین تردیدی نیست که استفاده بی رویه از کاغذ، قطع غیرقابل توجیه درختان را در پی داشته و بسیاری از گونه های گیاهی را حتی در معرض خطر انقراض قرار داده است.  
7 ژوئن, 2021 - 12:16
رییس شورای هماهنگی بانک‌ها درباره برخی تخریب‌ها علیه نظام بانکی در مدت اخیر، گفت: با تاکتیک ناراضی تراشی و تخریب، خدمات بیش از ۲۰۰ هزار نفر پرسنل شبکه بانکی را زیر سوال نبریم.
13 می, 2021 - 20:44

صفحه‌ها

.
.
.
.
اشتراک در یادداشت