یادداشت

صنعت بیمه دریک نگاه جامع نگر به عنوان مردمی ترین صنعت هر کشور به شمار می رود که به لحاظ جذب نقدینگی خرد و ارتباط مستمر با آحاد مردم، بیشترین کارکرد ممکن را به خود اختصاص داده است.
21 می, 2024 - 11:35
مدیر روابط عمومی:
«بهره‌وری» رکن اصلی بقای فعالیت بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی است و در شرایطی که تولیدکنندگان و واحدهای صنعتی با محدودیت‌ها و محرومیت‌هایی در منابع ملی، مواد اولیه و انرژی مواجه‌اند و به‌طور متوسط، میزان بهره‌وری شرکت‌های صنعتی کمتر از 40 درصد است، شرکت فولاد مبارکه با بهره‌وری بیش از صددرصد، ضریب شاخص‌های بهره‌وری در کشور را به‌طور چشمگیری ارتقا داده است.
18 می, 2024 - 16:43
محمد حسن ترابی:
طی یادداشتی که توسط محمد حسن ترابی مدیر روابط عمومی و امور مشتریان بانک صنعت و معدن در خبرگزاری تسنیم منتشر شد به نقش روابط عمومی ها در بازطراحی مدل کسب و کار سازمان پرداخته شد که در ادامه آمده است:
18 می, 2024 - 12:38
مدیر روابط عمومی:
یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های هر سازمان، اعتبار، منزلت و جایگاهی است که در میان افکار عمومی و ذی‌نفعان خود دارد و مسئولیت حفظ و حراست از این سرمایه در هر سازمان بر عهده روابط عمومی است. تلاش این نهاد به‌عنوان کارگزار دیپلماسی سازمانی، ارتقای سرمایه اجتماعی با نگاهی عالمانه، مدبرانه و تخصص‌محور در سازمان است و شرکت فولاد مبارکه نیز در کنار توفیقات درخشان در عرصه تولید و خلق ثروت و ارزش برای جامعه، می‌کوشد از طریق روابط عمومی، مناسبات میان این شرکت و مردم را توسعه دهد و محبوبیت، مقبولیت و خوش‌نامی شرکت را درمیان افکار عمومی ارتقا بخشد.
14 می, 2024 - 16:27
علی اکبر اکبری:
فولاد سنگان تولیدکننده مواد اولیه مورد نیاز فولاد مبارکه و مجری طرح‌های مختلفی است که در راستای افزایش کیفیت و تولید و توسعه زیرساخت‌ها، حفظ محیط‌زیست و مسئولیت‌های اجتماعی برنامه‌ریزی شده‌اند و محور اصلی تمام طرح‌هایش بر پایه ارتقای کیفت و افزایش تولید است.
12 می, 2024 - 09:51
مهدی احمدی:
با توجه به اینکه که هدف از هوشمندسازی افزودن توانمندی به ماشین آلات، تجهیزات و کامپیوترها برای فکر کردن و رفتار کردن همانند انسان هاست، تاریخچه پیدایش هوش مصنوعی به اوایل اختراع ماشین‌آلات صنعتی برمی‌گردد، اما در واقع از سال 1930 به بعد که بحث رایانه‌ها مطرح گردید، هوش مصنوعی هم موضوعیت عینی یافت و به خصوص با توسعه نرم افزارها و الگوریتم های مختلف  به منصه ظهور رسید.
9 می, 2024 - 00:20
 رئیس روابط عمومی فولاد سنگان:
آیا توان فکری انسان، اوت نامبر می‌شود؟
با توجه به تاثیر هوش مصنوعی بر مشاغل، آیا این تاثیر بر رسانه‌ها چالش آور است یا شاهد آغاز طلوع عصری نوین بر صنعت رسانه و خبر هستیم؟
6 می, 2024 - 14:14
مدیر روابط عمومی:
فولاد مبارکه تنها تولیدکننده دارای زنجیره کامل ورق کامل قلع‌اندود در کشور به‌حساب می‌آید. این شرکت همواره برای تأمین تمام نیازهای کشور در حوزه فولاد اهتمام ویژه داشته و ازآنجا‌که استفاده از ورق قلع‌اندود در صنایع غذایی و سایر صنایع کاربردهای مختلفی دارد، افزایش کمّی و کیفی این محصول که تولید آن از حساسیت بسیاری برخوردار است در اولویت این شرکت قرار داشته و دارد.
5 می, 2024 - 16:02
محمدرضا سبزواری:
تولید کیفی هر محصول یک کمیت قابل اندازه‌گیری است و رابطه مستقیم با کل فعالیت‌های صورت گرفته از ابتدا تا انتهای فرایند تولید دارد، نیروی انسانی در کل این فرایند نقش دارد، نیروی انسانی با توجه به تفاوت توانائی(میزان تجربه و دانش، توان فکری و جسمی) مسلماً بدون خطاء و اختلاف نخواهد بود و این امر می‌تواند تاثیر مستقیمی در کیفیت داشته باشد، پس بایستی به روشی این خطاها و اختلافات را به حداقل رساند.
23 آوریل, 2024 - 17:05
مدیر پردیس فناوری صنایع معدنی:
نوآوری برای سازمان های صنعتی که موتور اصلی اقتصاد جهان هستند، فرصت هایی استثنایی و چالش های ژرف به همراه دارد. نوآوری ضمن اینکه ابزار قدرتمندی در ایجاد تمایز رقابتی به شمار می رود و به شرکت ها نیرو می دهد که به بازارهای تخصصی تازه رخنه کند و به حاشیه سود بالاتری برسند، نوعی مسابقه رقابتی نیز هست که باید با شتاب و مهارت و دقت در آن پبش تاخت. برای یک شرکت نوآور بودن کافی نیست بلکه برای موفق شدن، باید بهتر از رقبایش نوآوری کند.
14 آوریل, 2024 - 17:10
کیکاووس ندائی:
کیکاووس ندائی، معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان به مناسبت روز ملی منابع انسانی یادداشتی نوشت. 
13 آوریل, 2024 - 16:16
مدیر روابط عمومی:
فولادسازان و صنعتگران ایران اسلامی در یکی‌دو سال گذشته با اراده و همت خود توانستند بیشترین رشد تولید سالانه فولاد در ده کشور برتر جهان را از آن خود کنند و در جایگاه دهمین تولیدکننده فولاد قرار بگیرند و در این میان از مجموع فولاد تولیدشده در کشور، گروه فولاد مبارکه  در سال 1402 نیز با تولید  10.2 میلیون تن، بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد خام در ایران و رکورددار تولید در کشور است.
13 آوریل, 2024 - 15:15
تغییرات گسترده جهانی در حال وقوع است. لذا شرکت‌ها برای سودآوری و بقا نیازمند تغییرات گسترده‌ای در الگوهای کسب‌وکار، زیرساخت‌های فناوری، نحوه ارائه خدمات و محصولات جدید هستند. صنعت بیمه هم از این قاعده مستثنی نیست.
13 آوریل, 2024 - 12:49
با وجود نقدهای مطرح شده به بند ب ماده 3 برنامه هفتم توسعه مبنی بر واگذاری میادین مشترک به صندوق توسعه ملی، اما نه تنها قانون چنین تفسیری ندارد، بلکه به عنوان یک نهاد مالی، صرفا به دنبال سرمایه‌گذاری و بهره برداری این از میادین مشترک در خلأ سرمایه‌گذار و جای خالی ایران در این میادین است.
13 آوریل, 2024 - 10:25
فرارسیدن سال 1403 و تقارن بهار طبیعت با بهار معنویت اتفاق مبارکی برای میهن اسلامی بود و این امید را در دل‌ها می‌پروراند که با نو شدن زمین و بهره‌مندی از ماه رحمت و مغفرت، سالی نیکو، پربرکت، روشن و روبه‌جلو پیش رو داشته باشیم و با مشارکت، همکاری و همدلی مردم و مسئولان و تداوم تولید و جهش و رونق آن، شاهد شکوفایی اقتصاد در زندگی فردفرد ایرانیان باشیم.
7 آوریل, 2024 - 14:21
مسئولیت شرکت فولاد مبارکه همواره تلاش برای تحقق استقلال و خودکفایی، تأمین نیاز فولاد داخل کشور، جلوگیری از خروج ارز، صادرات محصولات فولادی و به‌طور ویژه تأمین نیاز بازار داخل و برآورده ساختن انتظارات مشتریان بوده است. از سویی، تولیدات مطلوب این شرکت در طول سه دهه فعالیت، توقعات از فولاد مبارکه را بیش از پیش افزون ساخته؛ از همین رو ساخت گریدهای ویژه در دستور کار این شرکت قرار گرفته و خوشبختانه توفیقات در این عرصه چشم‌گیر و قابل‌توجه بوده است.
10 مارس, 2024 - 16:52
شیما آراء:
روابط عمومی سندیکای بیمه‌گران ایران در گفتگویی با دبیر کارگروه توسعه بیمه‌های زندگی به بررسی چالش‌ها و فرصت‌های این بیمه‌نامه پرداخته است.
10 دسامبر, 2023 - 15:33
مدیر حسابرسی داخلی تامین سرمایه تمدن:
حسابرسی داخلی به عنوان یک فرایند استراتژیک و حیاتی در مدیریت شرکت‌ها تلقی می‌شود. این فعالیت از طریق ارزیابی و نظارت بر سیستم‌ها و فرآیندهای داخلی، اطمینان ایجاد می‌کند که عملیات شرکت به صورت کارآمد، قانونی و با رعایت استانداردهای حسابداری و مدیریتی انجام می‌شود.
25 نوامبر, 2023 - 17:48
مدیرعامل بانک صادرات:
​محسن سیفی، مدیرعامل بانک صادرات ایران در یادداشتی در روزنامه ایران به تشریح الزامات گذار از بانکداری سنتی به هوشمند پرداخته و توسعه زیرساخت‌های اجتماعی، فرهنگی، امنیتی، فراهم کردن ابزارها، ایجاد فضای مناسب و درک درست شرایط برای تهیه قوانین لازم را از جمله انتظارات شبکه بانکی از حکمران پولی برشمرده است. 
25 نوامبر, 2023 - 12:21
هوش مصنوعی در صنعت بانکداری نه تنها به بهبود کارایی و بهینه‌سازی فرایند‌ها کمک می‌کند، بلکه تجربۀ مشتریان را نیز بهبود می‌بخشد.
15 نوامبر, 2023 - 17:08
شهبد صیقلانی:
بررسی دورنمای اُنس جهانی تا وضعیت بازار طلا در ایران
روند قیمت طلا طی سالیان گذشته نشان می دهد که این دارایی می‌تواند به‌عنوان ابزاری قدرتمند برای حفظ ارزش پول استفاده شود. 
13 نوامبر, 2023 - 16:53
محمدرضا رضایی‌نژاد:
بهترین مدل تامین سرمایه براساس مدل مالی حقابه قنات ها بر پایه «مشارکت مردمی»، پدید آمدند. همیاری هایی که فراتر از ایجاد زمینه ها برای توسعه اقتصادی، جلوی سقوط تمدن های ساکن در این مناطق را گرفته و به نوعی تمدن سازی کردند و همه اینها در سایه توجه به ظرفیت مردم و مردمی سازی اقتصاد محقق شده است.
1 نوامبر, 2023 - 18:42
وحید رجبیان:
معاون توسعه کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران در یادداشتی برای سنا نوشت: افزایش تعداد و تنوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری و رشد اقبال عمومی به سرمایه‌گذاری در بازار سهام را می‌توان از دلایل عمده در بحث توسعه ابزارهای سرمایه‌گذاری غیر مستقیم دانست.
28 اکتبر, 2023 - 10:14
آرمان عمادی:
معاونت فناوری و اطلاعات شرکت بیمه آسماری نگاه ویژه ای به امنیت داده در شرکت‌های بیمه دارد، از نگاه وی ضروری است که شرکت‌های بیمه با اتخاذ اقدامات لازم، امنیت داده‌های خود را به‌طور جدی افزایش دهند. این اقدامات باید شامل راهکارهایی در زمینه منابع انسانی، منابع مالی و سایر موارد باشد.
21 اکتبر, 2023 - 13:18

صفحه‌ها

.
.
.
.
اشتراک در یادداشت