یادداشت

مدیر حسابرسی داخلی تامین سرمایه تمدن:
حسابرسی داخلی به عنوان یک فرایند استراتژیک و حیاتی در مدیریت شرکت‌ها تلقی می‌شود. این فعالیت از طریق ارزیابی و نظارت بر سیستم‌ها و فرآیندهای داخلی، اطمینان ایجاد می‌کند که عملیات شرکت به صورت کارآمد، قانونی و با رعایت استانداردهای حسابداری و مدیریتی انجام می‌شود.
25 نوامبر, 2023 - 17:48
مدیرعامل بانک صادرات:
​محسن سیفی، مدیرعامل بانک صادرات ایران در یادداشتی در روزنامه ایران به تشریح الزامات گذار از بانکداری سنتی به هوشمند پرداخته و توسعه زیرساخت‌های اجتماعی، فرهنگی، امنیتی، فراهم کردن ابزارها، ایجاد فضای مناسب و درک درست شرایط برای تهیه قوانین لازم را از جمله انتظارات شبکه بانکی از حکمران پولی برشمرده است. 
25 نوامبر, 2023 - 12:21
هوش مصنوعی در صنعت بانکداری نه تنها به بهبود کارایی و بهینه‌سازی فرایند‌ها کمک می‌کند، بلکه تجربۀ مشتریان را نیز بهبود می‌بخشد.
15 نوامبر, 2023 - 17:08
شهبد صیقلانی:
بررسی دورنمای اُنس جهانی تا وضعیت بازار طلا در ایران
روند قیمت طلا طی سالیان گذشته نشان می دهد که این دارایی می‌تواند به‌عنوان ابزاری قدرتمند برای حفظ ارزش پول استفاده شود. 
13 نوامبر, 2023 - 16:53
محمدرضا رضایی‌نژاد:
بهترین مدل تامین سرمایه براساس مدل مالی حقابه قنات ها بر پایه «مشارکت مردمی»، پدید آمدند. همیاری هایی که فراتر از ایجاد زمینه ها برای توسعه اقتصادی، جلوی سقوط تمدن های ساکن در این مناطق را گرفته و به نوعی تمدن سازی کردند و همه اینها در سایه توجه به ظرفیت مردم و مردمی سازی اقتصاد محقق شده است.
1 نوامبر, 2023 - 18:42
وحید رجبیان:
معاون توسعه کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران در یادداشتی برای سنا نوشت: افزایش تعداد و تنوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری و رشد اقبال عمومی به سرمایه‌گذاری در بازار سهام را می‌توان از دلایل عمده در بحث توسعه ابزارهای سرمایه‌گذاری غیر مستقیم دانست.
28 اکتبر, 2023 - 10:14
آرمان عمادی:
معاونت فناوری و اطلاعات شرکت بیمه آسماری نگاه ویژه ای به امنیت داده در شرکت‌های بیمه دارد، از نگاه وی ضروری است که شرکت‌های بیمه با اتخاذ اقدامات لازم، امنیت داده‌های خود را به‌طور جدی افزایش دهند. این اقدامات باید شامل راهکارهایی در زمینه منابع انسانی، منابع مالی و سایر موارد باشد.
21 اکتبر, 2023 - 13:18
رحمان آراسته:
مدیر بازار مشتقه و صندوق های کالایی بورس کالای ایران در یادداشتی، کارکردهای ابزارهای مشتقه، تاریخچه راه اندازی قراردادهای آتی در ایران و فرصت ها و محدودیت های این ابزارهای مالی را مورد بررسی قرار داده است.
19 اکتبر, 2023 - 13:55
شهراد اثنی عشری:
تبادل اطلاعات و داده‌های دیجیتال یکی از عوامل مهم در رشد و ارتقای عملکرد و قدرت سازمان هاست، نکته‌ای که به درستی در دیدار اخیر رئیس کل بیمه مرکزی با مدیران عامل شرکت‌های بیمه مورد تاکید قرار گرفت.
18 اکتبر, 2023 - 18:25
بیمه در عصر دیجیتالی‌شدن امروزی در حال جهش رو به جلو است و فرآیندها را ساده می‌کند تا تجربیات مشتری با اصطکاک کمتری مواجه شود. مدل‌های کسب‌وکار در حال تغییر هستند تا مشتری را در مرکز و محور خود قرار دهند، اما این بدون راه‌حل‌های نوآورانه ارائه‌دهندگان اینشورتک این کار امکان‌پذیر نخواهد بود.
18 اکتبر, 2023 - 15:34
بانک‌ها به عنوان موسسات مالی، نقش مهمی در رشد و توسعه اقتصادی دارند، اما به طور همزمان، بانک‌ها نیز باید مسئولیت‌های حرفه‌ای و اجتماعی خود را به خوبی به‌عهده بگیرند.
16 اکتبر, 2023 - 15:02
مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی صندوق توسعه ملی در یادداشتی با اشاره به واکنش برخی رسانه‌ها به اظهارات اخیر مهدی غضنفری رئیس صندوق توسعه ملی، به برخی منتقدان پاسخ داد.  
11 سپتامبر, 2023 - 15:13
سیاوش وکیلی معاون اجرایی کانون نهادهای سرمایه گذاری در یادداشتی نوشت: با تصمیم شفاف و جدید ارزی بانک مرکزی و ابلاغ آن به وزارت نفت محاسبات ریالی قیمت کالاها از ارز ترجیحی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان به ارز مبادله ای تغییر می یابد که می توان این خبر را خبری مثبت و خوش برای صنایع، تولیدکنندگان و اقتصاد کشور و خبری بد برای رانت جویان دانست.
7 سپتامبر, 2023 - 10:29
علیرضا کنگرلو:
«صندوق توسعه ملی»، نسخه‌ بومی‌شده «صندوق ثروت ملی» است، نسخه‌ای که گذر زمان نشان داده چندان کارآمد نبوده و الزام پیش روی امروز، بازگشت به همان نسخه‌ اصلی، یعنی «صندوق ثروت ملی» با تمام اقتضائات است.
15 اوت, 2023 - 14:12
علیرضا کنگرلو:
مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی صندوق توسعه ملی در یادداشتی با اشاره به عدم تحقق کامل گام دوم اساسنامۀ صندوق توسعه ملی مبنی هدایت سرمایه‌ها به طرح‌های سودآور و ارزش‌آفرین، گفت: منابعی که صرف هزینه‌های جاری شد؛ بزرگ‌ترین مانع بر سر راه تحقق اهداف اساسنامه‌ای صندوق توسعه ملی به‌ شمار رفته و اصلاح آن، کلیدواژه تحقق یک صندوق بین‌نسلی است: «سرمایه ملی، پول توجیبی دولت و دولت‌ها نیست».
26 ژولیه, 2023 - 09:12
سید ضیاء ایمانی:
بررسی تجربه به‌کارگیری سیاست‌های مختلف پولی در کشورهای جهان، نشان می‌دهد که این سیاست‌ها، معمولا مانند شمشیر دولبه عمل می‌کنند. با سیاست‌های انقباضی، تورم کنترل می‌شود ولی فضای کسب و کار نیز آسیب دیده و دچار رکود می‌شود. 
24 ژولیه, 2023 - 12:15
مشارکت‌کنندگان در طرح «نذر علمی» با رصد و پیگیری پیشرفت‌های علمی حاصل از حمایت‌های مذکور در عرصه علم و فناوری و انتفاع همه جوامع بشری از عواید و نتایج حاصل از آن اثربخشی این پدیده نوظهور در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی را لمس خواهند کرد.
23 ژولیه, 2023 - 15:03
رئیس کل بانک مرکزی:
رئیس‌کل بانک مرکزی طی یادداشتی در سرمقاله هفته نامه «تازه های اقتصاد» به بیان چرایی اهمیت اجرای سیاست تثبیت اقتصادی و همچنین وظایف و اقدامات بانک مرکزی در شرایط کنونی پرداخت.
19 ژولیه, 2023 - 18:52
علیرضا کنگرلو:
مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی صندوق توسعه ملی در یادداشتی تأکید کرد؛ صندوق‌های ثروت ملی به این باور رسیدند که «منابع راکد می‌‌‌گندد»؛ و به همین رو تنها یک گزینه برای خلق ثروت پیش‌‌‌رو دارند: به جریان انداختن منابع و در یک کلام سرمایه‌گذاری.
19 ژولیه, 2023 - 13:52
حسین عبده تبریزی:
مقاله ای به قلم حسین عبده تبریزی و پرداختن به نکاتی که توجه به آن برای هر خبرنگار اقتصادی و مالی لازم است / برایان ویلیامز: روزنامه نگاری عملی شجاعانه است، مبارزه برای حقیقت در دنیای اطلاعات نادرست. / جورج اورول: «روزنامه نگاری چاپ چیزی است که دیگران نمی خواهند چاپ شود.» / بی شک نقش روزنامه نگار اقتصادی و مالی، آموزش، اطلاع رسانی و توانمندسازی مردم است اما این مستلزم آن است که خود وی دانش موضوع را داشته باشد. کافی نیست که پیرو « نظریه ی دروازه بانی» در مورد نقش خود به عنوان دروازه بانانی باشند که اخبار را انتخاب، فیلتر و به عموم ارائه میکنند. وقتی درباره ی موضوعی مینویسیم که اطلاعات کمی درباره ی آن داریم نه تنها در معرض خطر انتشار اطلاعات نادرست هستیم، بلکه اعتماد عمومی به روزنامه نگاری خودمان را نیز قربانی می کنیم.
15 ژولیه, 2023 - 09:13
بیمه تعاون در راستای سیاست های ترویج علم در صنعت بیمه، اقدام به انتشار دستاوردهای پژوهشی متخصصان آکادمیک کرده است.
27 ژوئن, 2023 - 13:17
روش نوین در جراحی بای پس عروق کرونر
اگرچه تکنولوژی ها و روشهای جراحی نوین عموما هزینه بالاتری دارند اما زمانیکه مدت بستری در بخش مراقبت های ویژه و بخش های جراحی کوتاه تر میشود و از طرف دیگر کاهش هزینه های مربوط به تهیه و تزریق خون و برگشت سریعتر بیمار به کار روزمره را در نظر بگیریم این روشها هزینه و اثربخشی بهتری هم دارند.  
14 ژوئن, 2023 - 17:21
این روزها برخی افراد با اهداف خاص و چه بسا مغرضانه به دنبال تخریب و ایجاد حجمه های بی اساس و گاهاً مأیوس کننده علیه کارکنان خدوم و زحمتکش شبکه بانکی کشور هستند.
1 ژوئن, 2023 - 22:15
حاجی اشرفی:
دانش و تجربیاتی که بوسیله بشر در هر کجای کره زمین تولید می شود متعلق به همه جامعه جهانی و الگوی علمی و عملی انسانها در اقصی نقاط گیتی در همه ادوار است.
30 می, 2023 - 10:10

صفحه‌ها

.
.
.
.
اشتراک در یادداشت