انرژی

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی برای تامین آب و برق مناطق زلزله زده وجود نداد و در تمام استان‌های سردسیر اعلام آماده باش برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی داده شده است.
1 فوریه, 2023 - 10:37
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: حداقل یکبار تا پایان سال ۱۴۰۱ از کارت سوخت شخصی خود استفاده کنید.
31 ژانویه, 2023 - 18:52
صادرات نفت خام ایران در نوامبر سال ۲۰۲۲ میلادی به حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه و در ماه دسامبر هم به بالاترین سطح در ۴ سال گذشته رسید و آنطور که مسوولان اعلام کرده‌اند تا هشت سال آینده ظرفیت تولید به ۵.۷ میلیون بشکه می‌رسد موضوعی که به گفته کارشناسان در صورت تحقق شرایطی می‌تواند امکان پذیر باشد.
30 ژانویه, 2023 - 11:17
بحران انرژی و اقدامات سیاستی کمک کرد سرمایه‌گذاری جهانی در منابع انرژی کم آلاینده در سال ۲۰۲۲، به رکورد ۱.۱ تریلیون دلار صعود کند و پول هزینه شده در گذار انرژی، برای نخستین بار با سرمایه‌گذاری در تامین سوخت‌های فسیلی برابری کرد.
29 ژانویه, 2023 - 10:10
انتظار می‌رود خاورمیانه در فاصله سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۷، شاهد آغاز فعالیت ۶۲۱ پروژه نفت و گاز باشد که ایران در این زمینه، نسبت به کشورهای دیگر منطقه، پیشتاز است.
28 ژانویه, 2023 - 14:08
قیمت نفت پس از گزارش‌ها از رشد غیرمنتظره صادرات روسیه و نگرانی‌های اقتصادی آمریکا، با نخستین کاهش هفتگی در سه هفته گذشته روبرو شد که روند صعودی طلای سیاه در ژانویه را محدود کرد.
28 ژانویه, 2023 - 14:02
با خوش‌بینی بهبود تقاضای سوخت در چین و حمایت از قیمت‌ها، قیمت نفت دوباره رشد کرد.
25 ژانویه, 2023 - 11:35
درحالی که تاکنون هزینه صدور کارت سوخت که در زمان ثبت درخواست کارت سوخت المثنی، از متقاضیان دریافت می شد، ۱۰ هزار تومان بود، این هزینه اخیرا به ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافته است.
21 ژانویه, 2023 - 12:42
رئیس انجمن صنفی سی ان جی گفت: در حال حاضر فعالیت تعدادی از جایگاه‌های سی‌ان‌جی متوقف شده که این موضوع خسارت بسیار زیادی را به جایگاه‌ها و اقتصاد کشور تحمیل کرده است.
18 ژانویه, 2023 - 12:30
عضو سندیکای صنعت برق گفت: طی مذاکراتی که با مدیرعامل شرکت توانیر و همچنین رییس‌سازمان بورس و اوراق بهادار صورت‌ گرفته، موافقت‌های اولیه با ایجاد بازار منطقه‌ای برق اعلام شده و قرار است که به زودی اقدامات مربوط به این مهم آغاز شود.
18 ژانویه, 2023 - 10:35
وزیر نفت اعلام کرد:
وزیر نفت با بیان اینکه در بعضی از روزهای دی‌ماه ۱۴۰۱ مصرف روزانه بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده به‌دلیل سرمای شدید و پایداری هوا نسبت به مدت مشابه پارسال تا ۱۵۰ میلیون مترمکعب افزایش یافته است، گفت: طی ۳۳ سال سابقه کاری‌ام در صنعت نفت تاکنون چنین سرمای پایداری در کشور شاهد نبوده‌ام.
17 ژانویه, 2023 - 09:13
اگرچه قیمت نفت در آغاز معاملات امروز دوشنبه کاهش یافت، اما همچنان نزدیک به بالاترین سطح از ابتدای سال جاری باقی ماند.خوش‌بینی‌ها از افزایش تقاضای سوخت چین به عنوان بزرگترین واردکننده نفت خام جهان که در پی بازگشایی مرزهای این کشور رخ داده است، سبب افزایش تقاضا و همچنین افزایش قیمت‌ نفت شده است.
16 ژانویه, 2023 - 12:24
وزیر نیرو:
وزیر نیرو در شرایط کنونی وضعیت تامین آب و برق پایدار است و نگرانی در این دو بخش وجود ندارد، گفت: حجم پرشدگی سدها ۴۰ درصد است، این عدد تا ۳۵ درصد هم رسید اما اکنون وضعیت بهتر است =.
15 ژانویه, 2023 - 15:55
بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۲، وزارت نیرو موظف به افزایش تعرفه آب برای مشترکان پرمصرف شده است.
11 ژانویه, 2023 - 13:17
قیمت نفت روز دوشنبه یک روز پس از بازگشایی مرزهای چین به روی مسافران که چشم انداز تقاضا برای سوخت را بهبود بخشید و نگرانی‌ها نسبت به رکود اقتصاد جهانی را تحت الشعاع قرار داد، افزایش یافت.
9 ژانویه, 2023 - 10:19
تصمیم جدید برای مدیریت مصرف گاز
ناترازی در تولید و مصرف گاز وزارت نفت را وادار به اجرای طرح‌های مدیریت مصرف کرده، در این راستا پاداش خوش‌مصرفی نیز تعریف شده، آنطور که وزیر نفت اعلام کرده هرکدام از مشترکان حوزه گاز یک درصد کاهش مصرف داشته باشند، سه درصد تخفیف در هزینه مصرف گاز دریافت می‌کنند.
8 ژانویه, 2023 - 12:35
‌با هدف تبدیل پیام به قطب اقتصاد دیجیتال؛
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به توسعه زیر ساخت ها با هدف تبدیل این منطقه به قطب اقتصاد دیجیتال گفت:به همین منظور پست برق ۴۰۰ کیلو ولت در بازه زمانی ۲ ساله در این منطقه راه اندازی می‌ شود.
7 ژانویه, 2023 - 17:18
عضو هیئت مدیره و سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش صبح دوشنبه 12دیماه با هدف برنامه ریزی برای ایام نوروز در راستای تامین، تولید و توزیع و ارائه خدمات شایسته به عموم مشترکین جزیره از شرکت آب و برق کیش بازدید کرد.
2 ژانویه, 2023 - 17:13
ایران در میان کشورهای جهان که در سال ۲۰۲۳ بزرگترین ذخایر نفت را دارند، در رتبه سوم قرار دارد.
2 ژانویه, 2023 - 10:57
یکی از برنامه‌های مهم دولت سیزدهم مقابله هدفمند با تحریم‌ها است که اقدامات خوبی از جمله اعتماد به شرکت‌های دانش‌بنیان در صنایع نفت‌وگاز و درپیش‌گرفتن سیاست «تولید بارِ اول» تاکنون ذیل آن صورت گرفته است و حاصل آن تولید ۱۶ قلم کالا با فناوری بالا بوده که به مرحله صادرات و ارزآوری هم رسیده‌اند.
2 ژانویه, 2023 - 09:57
در حاشیه جلسه دولت اعلام شد؛
وزیر نفت اعلام کرد: آن دسته از مشترکین گاز که نسبت به سال گذشته و ماه مشابه در سقف مصرف داشته یا حتی کاهش مصرف داشته اند، به همان میزان از شرکت ملی گاز بستانکار می شوند.
28 دسامبر, 2022 - 12:47
نماینده مجلس:
یک نماینده مجلس با بیان اینکه تولید تجهیزات و ماشین‌آلات راهبردی و استراتژیک در صنعت نفت و گاز در کشور دارای اهمیت است، گفت: فروش کاتالیست به روس‌ها، نوسازی پالایشگاه‌های فراسرزمینی و افزایش تولید در پارس جنوبی با استفاده از دستاوردهای دانش بنیانی نمونه‌هایی از موفقیت‌ها است.
27 دسامبر, 2022 - 14:38
بیش از ۱۳ میلیارد متر مکعب از ابهای ما در حوضه خلیج فارس ودریای عمان جزو ابهای لب شور دسته بندی میشوند که اب رودخانه زهره هم در این رده است باید با بهره گیری از علم روز همانطور که در کشور های منطقه رایج است از این ابها بهره برداری کنیم، هدف عمده از ساخت سد چمشیر ذخیره سیلاب ها و روان اب ها ی سطحی پشت سد و استفاده از این ذخیره برای تعدیل شوری اب زهره است. با اینکار حدود سالانه دو میلیارد متر مکعب روان اب برای استفاده ذخیره می شود که در نبود سد به دریا میرود. با توجه به این هدف با رها سازی اب در فصول مورد نیاز کشاورزی شوری اب زهره به مراتب بهتر از اب کارون و مناسب برای کشاورزی منطقه خواهد بود.
26 دسامبر, 2022 - 16:49
معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش ایجاد مخازن ذخیره یا حفاری چاه های گالری دار جهت تغذیه آب زیر زمینی را یکی از اقدامات مهم در راستای حفظ محیط زیست کیش عنوان کرد.
26 دسامبر, 2022 - 15:22

صفحه‌ها

.
.
.
.
اشتراک در انرژی