دادوستد ۳۱۵ هزار قرارداد آتی در بورس کالا

طی هفته پایانی آبان ماه به ثبت رسید؛

دادوستد ۳۱۵ هزار قرارداد آتی در بورس کالا

در جریان معاملات هفته پایانی آبان ماه امسال تعداد ۳۱۵ هزار و ۱۵۳ قرارداد آتی بر پایه دارایی های پایه زعفران نگین و پوشال، پسته و زیره سبز در ۷ سررسید فعال منعقد شد تا رشد ۷ و ۱۴ درصدی حجم و ارزش معاملات هفتگی در این بازار به ثبت برسد.

به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از کالاخبر؛ طی معاملات هفته ای که گذشت تعداد ۳۱۰ هزار و ۷۲۲ قرارداد آتی زعفران نگین در سه سرسید آبان، دی و اسفند ماه امسال به ارزشی بیش از ۴۴۳۳ میلیارد و ۲۸۵ میلیارد ریال در حالی مورد معامله قرار گرفت که این آمارها به ترتیب ۹۸ و ۸۹ درصد از حجم و ارزش کل معاملات هفتگی این بازار را به خود اختصاص داد. این حجم و ارزش معاملات هفتگی نسبت به دو هفته پیش با رشد ۱ و ۲ درصدی همراه شد.

در سررسید دی ماه قرارداد آتی زعفران پوشال نیز با تنها سررسید فعال برای تحویل در دی ماه امسال ۱۵۴۷ قرارداد به ارزشی بیش از ۱۶ میلیارد ریال منعقد شد. در این دارایی پایه نیز رشد ۳ و ۷.۳ درصدی در حجم و ارزش معاملات هفتگی نسبت به هفته پیش از آن رقم خورد.

انعقاد ۲۸۳۷ قرارداد آتی پسته تحویل در دو سررسید آذر و بهمن ماه امسال نیز ارزش ۵۰۵ میلیارد و ۸۳۶ میلیون ریالی را در پی داشت؛ در این دارایی، ارزش معاملات هفتگی نسبت به هفته پیش از آن یک درصد رشد را تجربه کرد.

این گزارش می افزاید، در سررسید آذر ماه قرارداد آتی زیره سبز نیز ۴۷ قرارداد منعقد شد که ارزش این معاملات به ۲.۳ میلیارد ریال نزدیک شد و رشد ۱۳ و ۱۹ درصدی در حجم و ارزش معاملات هفتگی خود را نسبت به هفته پیش از آن به ثبت رساند.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد