انتقال ۵ درصد "کالا" از نهادهای مالی به دسته سایر اشخاص

انتقال ۵ درصد "کالا" از نهادهای مالی به دسته سایر اشخاص

چهارشنبه, سپتامبر 15, 2021 - 10:29 لینک کوتاه اشتراک گذاری با تلگرام پرینت

مدیریت عملیات بازار بورس تهران از انتقال ۵ درصد از سهام بورس کالا متعلق به سهامداران دسته نهادهای مالی به دسته سایر اشخاص با(نماد کالا) خبر داد.
 

به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از تسنیم، مدیریت عملیات بازار شرکت بورس تهران از انتقال 5 درصد از سهام بورس کالا متعلق به سهامداران دسته نهادهای مالی، کارگزاران و تولیدکنندگان بورس کالا به دسته سایر اشخاص (نماد کالا) خبر داد.
این اقدام عطف به نامه شماره 153021/121 مورخ 31/05/1400 سرپرست مدیریت نظارت بر بورس ها در خصوص اجرای بند 5 ششصد و هشتاد و یکمین صورتجلسه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در رابطه با ادغام نمادهای معاملاتی بورس ها انجام شد.
بنابر اعلام این مدیریت، در راستای اجرای تدریجی مصوبه مزبور و در گام نخست، 5 درصد از سهام بورس کالا متعلق به سهامداران دسته نهادهای مالی،کارگزاران و تولیدکنندگان بورس کالا به دسته سایر اشخاص (نمادکالا) انتقال و قابلیت معامله برای آنها در نماد کالا فراهم شد.
این 5 درصد شامل سهام کلیه سهامداران مربوطه می شود. در واقع هر دارایی که در نمادهای دیگر قرار دارد 5 درصدش در نمادهای اعلام شده می نشیند و 95 درصد باقی مانده در همان نماد قبلی باقی می ماند. به این معنی که دارایی فرد در دو نماد تعریف می شود.
شایان ذکر است براساس مصوبه سازمان بورس و اختیار تفویض شده به مدیریت نظارت بر بورس‌های این سازمان مقرر شد پنج درصد از دارایی اشخاص در سایر نمادهای شرکت های بورس اوراق بهادار، بورس کالای ایران و بورس انرژی به نماد اصلی آنها «بورس»، «کالا» و «انرژی3» انتقال یابد.
 
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد
.
.
.
.