بازدید وزرای صمت و اقتصاد از طرح های تولیدی تأمین مالی شده بانك صنعت و معدن در ایلام

بازدید وزرای صمت و اقتصاد از طرح های تولیدی تأمین مالی شده بانك صنعت و معدن در ایلام

در جریان سفر آیت‌الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور و اعضای هيأت دولت به استان ایلام كه روز جمعه دوم مهرماه انجام شد، سید رضا فاطمی امین وزیر صمت از چهار واحد تولیدی و احسان خاندوزي وزير امور اقتصادي و دارايي نيز از يك واحد توليدي كه از سوي بانك صنعت ومعدن تأمين مالي شده است، بازديد نمودند

به گزارش دیوان اقتصاد، وزير صمت در خلال اين سفر از چهار واحد توليدي فولاد زاگرس ايوان، پتروشيمي ايلام، نورد ايوان غرب و پويا نخ ايلام بازديد و با فعالان اقتصادی، صنعتگران، معدن کاران و کارآفرینان اين استان پيرامون موانع و مشكلات بخش توليد، راهكارهاي برون رفت از مشكلات و نحوه حمايت و پشتيباني بيشتر از آنان به بحث و تبادل نظر پرداختند.
شرکت فولاد زاگرس در شهرك صنعتي ايوان قرار دارد و در نظر دارد پس از بهره برداري به توليد شمش فولادي بپردازد براي اين طرح 526 ميليون و 414 هزار روپيه تسهيلات، تاكنون توسط بانك صنعت و معدن مصوب شده كه تا به امروز از 57 درصد پيشرفت فيزيكي برخوردار است و پس از بهره برداري پيش بيني مي شود براي 102 نفر به طور مستقيم اشتغالزايي در بر داشته باشد.
شركت پتروشيمي ايلام در شهرستان چوار واقع شده است؛ محصول توليدي اين شركت پلي اتيلن سبك و سنگين، سوخت مايع و گاز به ظرفيت 300 هزار تن در سال مي باشد كه 220 ميليون و 280 هزار يورو تسهيلات ارزي و 400 ميليارد ريال، تسهيلات ريالي مصوب اين طرح بوده و از بانك صنعت و معدن 180 ميليون يورو و در حدود 205 ميليارد ريال از تسهيلات مذكور را دريافت كرده و مابقي در حال پرداخت مي باشد.
طرح ياد شده با قرار گرفتن در مدار توليد براي 1100 نفر به صورت مستقيم اشتغال در پي خواهد داشت.
گفتني است، در بازديد از اين طرح ياد شده، جواد اوجي وزير نفت نيز وزير صمت را همراهي نمود.
شركت نورد ايوان غرب در شهرك صنعتي ايوان قرار دارد و محصول توليدي آن انواع ميلگرد به ظرفيت 25000 تن در سال است و ميزان اشتغالزايي آن 50 نفر مي باشد.
اين شركت نيز 75 ميليارد ريال تسهيلات از بانك صنعت و معدن دريافت نموده است.
شركت پويا نخ ايلام در شهرك صنعتي ايلام به توليد نخ پلي استر به ظرفيت 13200 تن در سال مبادرت دارد كه 2 ميليون يورو تسهيلات ارزي و 82 ميليارد ريال تسهيلات ريالي از بانك صنعت و معدن دريافت داشته است و براي 150 نفر مستقيماً اشتغالزايي ايجاد نموده است.
شركت ماداكتو استيل كورد نيز كه توسط وزير امور اقتصادي و دارايي مورد بازديد قرار گرفت در شهرك صنعتي دره شهر احداث شده و محصول توليدي آن سيم هاي فولادي مورد استفاده در تاير راديال به ظرفيت 7500 تن در سال مي باشد.
بانك صنعت و معدن براي شركت مذكور 23 ميليون يورو تسهيلات ارزي مصوب كرده كه 18 ميليون و 932 هزار يورو از آن و 340 ميليون ريال نيز در قالب تسهيلات ريالي پرداخت نموده و اين بانك 4 ميليون يورو را نيز در دست پرداخت دارد.
اشتغالزايي شركت ماداكتو استيل كورد نيز 194 نفر به صورت مستقيم مي باشد.
بانك صنعت و معدن همواره با تأمين مالي طرح هاي صنعتي و معدني در مناطق گوناگون كشور، همراستا با برنامه ها و سياست هاي دولت در جهت افزايش توليد و تكميل زنجيره ارزش گام هاي مؤثري برداشته و طرح هاي زيرساختي و زيربنايي و اشتغال زاي بسياري را به انجام رسانده و يا در دست انجام دارد.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد
.
.
.
.