وصول ۵۲۹ هزار فقره چک رمزدار در شهریور ماه

وصول ۵۲۹ هزار فقره چک رمزدار در شهریور ماه

بیش از ۵۲۹ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ۱۳۴۶ هزار میلیارد ریال در شهریور ماه ۱۴۰۰ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲۵.۷ درصد و ۴۴.۷ درصد افزایش داشته است.

به گزارش دیوان اقتصاد، براساس آمار بانک مرکزی در شهریور ماه در استان تهران بیش از ۱۷۶ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی حدود ۷۹۹ هزار میلیارد ریال وصول شد. در این ماه ۵۰.۳ درصد از تعداد چک های رمزدار وصولی در سه استان تهران (۳۳.۳ درصد)، اصفهان (۹.۵ درصد) و خراسان رضوی (۷.۵ درصد) وصول شده است که بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان ها دارا بودند. همچنین ۷۰.۱ درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (۵۹.۳ درصد)، اصفهان (۶.۲ درصد) و خراسان رضوی (۴.۶ درصد) وصول شده است.
بیش از ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار فقره چک در شهریور ماه ۱۴۰۰ در کل کشور وصول شد که از این تعداد حدود ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار فقط عادی و بالغ بر ۵۰۰ هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اساس در کل کشور ۹۲.۶ درصد از کل تعداد چک‌های وصولی عادی و ۷.۴ درصد رمزدار بوده است.
در ماه مورد بررسی در کل کشور حدود ۳۵۳۱ هزار میلیارد وصول شد که حدود ۲۱۸۵ هزار میلیارد ریال چک عادی و بیش از ۱۳۴۶ هزار میلیارد ریال چک رمزدار بوده است. به عبارتی در کل کشور ۶۱.۹ درصد از کل ارزش چک‌های وصولی عادی و ۳۸.۱ درصد رمزدار بوده است.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد
.
.
.
.