سرمایه‌گذاری در بزرگترین واحد تولید آهن اسفنجی جنوب شرق ایران

توسط صندوق توسعه ملی؛

سرمایه‌گذاری در بزرگترین واحد تولید آهن اسفنجی جنوب شرق ایران

چهارشنبه, نوامبر 23, 2022 - 17:00 لینک کوتاه اشتراک گذاری با تلگرام پرینت

طرح احداث تولید بریکت گرم آهن اسفنجی شرکت فولاد مکران منطقه آزاد چابهار که با سرمایه‌گذاری ۹۵ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی درحال اجرا است، تا نیمه نخست سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید تا در کنار سایر پروژه‌هایی بایستد که به دلیل اهمیت این منطقه برای توسعه کشور، مورد توجه صندوق توسعه ملی قرار گرفته است.

به گزارش دیوان اقتصاد، صبح امروز علیرضا میرمحمدصادقی، عضو هیأت عامل و معاون بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی از بزرگترین پروژه  تولید بریکت گرم (HBI) آهن اسفنجی به ظرفیت یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال به روش احیای مستقیم  شرکت فولاد مکران منطقه آزاد چابهار که با سرمایه‌گذاری ۹۵ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی درحال اجرا است، بازدید کرد.

بر اساس این گزارش، 50 درصد تجهیزات پروژه مذکور که تا نیمه نخست سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید ساخت داخل بوده و محصول این پروژه نیز صادرات محور است. اولین پرداخت صندوق توسعه ملی برای پیشبرد این پروژه ۲۷ مهرماه سال ۱۳۹۷ بوده و تا ۱۷ مهر ماه سال جاری، حدود ۴۰ میلیون دلار از ۹۵ میلیون دلار از سوی این صندوق پرداخت شده است.

آب شیرین‌کن چابهار، نیروگاه چابهار، خدمات بندری و دریایی و نیز تولید متانول، از دیگر پروژه‌هایی هستند که صندوق توسعه ملی در منطقه استراتژیک چابهار سرمایه‌گذاری و تامین مالی کرده است.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد
.
.
.
.