محورهای سیاست‌گذاری ایمیدرو در اجرای سند استقرار فناوری نسل ۴ 

محورهای سیاست‌گذاری ایمیدرو در اجرای سند استقرار فناوری نسل ۴ 

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در راستای اجرای سند راهبردی استقرار فناوری نسل ۴ در حوزه معدن و صنایع معدنی، پنج محور سیاست گذاری و ۱۸ راهبرد آن را اعلام کرد.

به گزارش دیوان اقتصاد از ایمیدرو، این سازمان به‌منظور توسعه حوزه فناوری و نوآوری و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان معدن و صنایع معدنی در حال نهایی کردن این سند است.

در این سند پنج محور سیاست گذاری "توسعه سرمایه انسانی"، "حکمرانی هوشمند"، "سرمایه گذاری مشوق‌های مالی"، نوآوری، فناوری و زیرساخت" و "امنیت فراگیر" دید شده است.

از مهمترین راهبردهای این سیاست گذاری ها می توان به تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، مقررات زدایی و تغییر و به‌روزرسانی قوانینی که مانع توسعه فناوری های انقلاب چهارم صنعتی، حمایت مالی و کاهش ریسک سرمایه‌گذاری در به‌کارگیری فناوری های انقلاب چهارم، حمایت از نوآوری ها در حل مسائل اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی و ارتقای امنیت و استانداردسازی امنیت فناوری اطلاعات در حوزه فناوری های زیرساختی و تولیدی اشاره کرد.

تهیه سند راهبردی استقرار فناوری های نسل ۴ از خرداد ماه امسال توسط ایمیدرو آغاز شد. در این سند از اسناد شرکت های معتبر جهان الگوبرداری شده است. ایمیدرو به عنوان نهاد واسط بین بخش خصوصی و حوزه معدن و صنایع معدنی، تهیه این سند و ارائه برنامه‌های عملیاتی آن را در دستور کار قرار داد.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد
.
.
.
.