بیمه معلم ۸۲۹ فقره غرامت فوت ویروس کرونا پرداخت کرد

بیمه معلم ۸۲۹ فقره غرامت فوت ویروس کرونا پرداخت کرد

براساس اعلام معاون اشخاص و مسئولیت بیمه معلم، این شرکت بیمه‌ای با شیوع ویروس کرونا تاکنون بابت غرامت فوت  بالغ بر ۸۲۹ فقره خسارت پرداخت کرده  که این خسارت ها حداکثر ظرف ۴۸ ساعت به حساب افراد واریز شده است.

به گزارش دیوان اقتصاد،عباس معینی معاون اشخاص و مسئولیت بیمه معلم در تشریح عملکرد نیمه اول امسال این شرکت و چشم انداز آن در نیمه دوم سالجاری، با نگاهی به وضعیت کلان صنعت بیمه معتقد است، نمی‌توان تاثیر پاندومی کرونا بر کل صنعت بیمه را نادیده گرفت که به صورت مستقیم و غیر مستقیم عملکرد شرکت‌های بیمه را همچون سایر بخش‌های اقتصادی کشور تحت تاثیر قرار داده است.

وی ضمن تأکید بر تاثیر مستقیم کرونا بر میزان فروش شرکت‌های بیمه، گفت: بدون شک ویروس کرونا در حوزه بیمه‌های اشخاص بیش از سایر بیمه نامه‌ها تاثیر داشته است.

معاون اشخاص و مسئولیت بیمه معلم به مثالی واضح در این زمینه اشاره می‌کند و بیمه نامه‌های مسافرتی را مورد بررسی قرار می‌دهد و می گوید: با کاهش ترددها و بخصوص مسافرت‌های خارج از کشور، بیمه نامه‌های مسافرتی با کاهش فروش معناداری روبرو شده است به طوریکه می‌توان گفت بالغ بر ۹۵ درصد فروش بیمه نامه‌های مسافرتی خارجی متوقف شده است.

وی افزود: در زمینه تورهای مسافرتی داخلی نیز همین روند حاکم است و عملا اغلب سفرهای داخلی تفریحی با اخلال روبرو شده است.

معینی در ادامه با اشاره به اثرات کرونا بر بیمه‌های عمر گروهی ، گفت : با افزایش مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا، خسارتهای مربوط به بیمه‌نامه‌های عمر گروهی افزایش یافته است به طوریکه بیمه معلم با شیوع ویروس تاکنون بابت غرامت فوت در اثر حادثه بالغ بر ۸۲۹ فقره خسارت پرداخت کرده است و پیش بینی می شود  با شیوع جهشی این  ویروس در نیمه دوم سال این مقدار افزایش یابد.

 مسئولیت‌های اجتماعی شرکت بیمه معلم

معاون اشخاص و مسئولیت بیمه معلم در ادامه افزود: تلاش کردیم غرامت فوت بیمه نامه‌های عمر و حادثه را با توجه به مشکلات مادی و معنوی خانواده‌ها حداکثر ظرف ۴۸ ساعت پرداخت کنیم تا بتوانیم نقشی هرچند کوچک در برطرف کردن نیاز هم‌وطنان داشته باشیم.

وی در ادامه به وضعیت بیمه نامه‌های درمان نیز اشاره  کرد  و اذعان داشت: اگرچه در مدت اخیر به دلیل کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی برای مداوای امراض مختلف به دلیل ترس ابتلا به کرونا، تعداد خسارت ها کاهش داشته اما عملا به لحاظ رقمی، مبلغ صورت‌حساب‌های پرداختی افزایش داشته است.

معاونت اشخاص و مسئولیت بیمه معلم نگاهی به افزایش فروش بیمه‌های زندگی نیز می‌کند و تصریح می‌دارد: اگر بخواهیم به فرصت‌سازی‌های کرونا در صنعت بیمه اشاره کنیم باید گفت نگرانی افراد نسبت به ابتلا به کرونا سبب شده تا تقاضا برای خرید بیمه نامه‌های زندگی افزایش یابد و اقبال فروش در بیمه‌های زندگی به صورت محسوسی قابل درک است.

وی تاکید می‌کند: این روزها یکی از چالش‌های مردم تحت پوشش قرار گرفتن ریسک‌های نوظهور مانند بیمه covid-19 است. در همین راستا تلاش کردیم به این نیاز مشتریان خود پاسخ دهیم و در همین زمینه در قالب امراض خاص، بیماری covid-19 را تحت پوشش قرار دادیم.

معینی گفت: در این راستا مشتریان تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال برای هزینه‌های کرونا از طریق بیمه نامه‌های سرمایه‌گذاری بدون اینکه حق بیمه‌ای پرداخت کنند پوشش‌های مطلوبی دریافت می‌نمایند.

معاون اشخاص و مسئولیت بیمه معلم خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم تا ازاین فرصت استفاده کنیم و با توسعه سرمایه‌گذاری منابع حاصل ازاین حق بیمه‌ها خدمت‌رسانی در ارائه طرح‌های جدید را تقویت کنیم.

عباس معینی در ادامه با اشاره به برنامه های ۶ ماه دوم سال ۹۹  بیمه معلم عنوان می‌دارد: در حوزه بیمه‌های عمر از سال ۹۲ با تغییر مدیریت در شرکت، استارت توسعه بیمه‌های زندگی زده شد و در این راستا ارتقاء بیمه‌های زندگی بخش مهمی از استراتژی‌های و برنامه مدون شرکت شد در این زمینه فرهنگ‌سازی بیمه‌های زندگی برای کودکان و نوجوانان را در دستور کار قرار دادیم و کتاب‌های داستان با محور مفاهیم بیمه‌ای را منتشر کردیم.

او گفت: در همین زمینه برخی محصولات متناسب با این قشر مانند طرح هستان برای کودکان ، طرح بیست و اکسیر برای جوانان و بیمه نامه‌های مکمل بازنشستگی را با پوشش‌های مناسب ارائه کردیم.

این مقام مسئول در بیمه معلم یادآور شد: در حال حاضر برای ماه‌های آتی سال در راستای برنامه ششم توسعه کشور و ضرورت افزایش بیمه‌های عمر با استفاده از قریب به ۱۵۰۰ نماینده فعال و شعب سراسر کشور تلاش داریم این طرح ها را همچنان اشاعه دهیم.

معاونت اشخاص و مسئولیت بیمه معلم تاکید می‌کند: از سوی دیگر با پرداخت سود مشارکت در منافع با متوسط ۲۳ درصد تلاش کردیم در بیمه نامه‌های عمر جذابیت ایجاد کنیم.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد
.
.
.
.