اهداف بیمه سرمد برای دستیابی به عنوان نوآورترین شرکت بیمه‌ای

با بررسی عملکرد عضو باشگاه هزار میلیاردی‌‌های صنعت بیمه عنوان شد:

اهداف بیمه سرمد برای دستیابی به عنوان نوآورترین شرکت بیمه‌ای

افزایش و بهبود عملکرد فروش و ارتقای کیفی سطح خدمات بیمه سرمد و همچنین طراحی و خلق محصولات نوین بیمه‌ای سبب شده تا این شرکت بیمه‌ای در زمینه های مختلف بیمه‌ای به عنوان یکی از نوآورترین شرکت‌های بیمه‌ای در بخش خصوصی نزدیک‌تر شود.

به گزارش دیوان اقتصاد،تلاش تیمی مدیران و کارکنان بیمه سرمد و حمایت سهامداران اصلی شرکت به‌ویژه بانک صادرات ایران به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین، معتبرترین و خوشنام‌ترین گروه‌های مالی و اعتباری کشور، بیمه سرمد در فاصله زمانی کوتاه تاسیس و شروع به فعالیت، موفق به حصول نتایج و عملکردی مثبت و قابل توجه شد. به نحوی که این شرکت بیمه ای توانست با ثبت رشد ۶۵ درصدی پرتفوی عضویت خود را در باشگاه هزار میلیاردی‌های صنعت بیمه تثبیت کرده است.

شرکت بیمه سرمد با هدف‌گذاری جدید،  قصد دارد با اصلاح و بهبود شیوه‌های کسب و کار خود‌ و تقویت برند و شخصیت حرفه‌ای سازمان، جایگاه خود را در صنعت بیمه کشور ارتقا دهد و با افزایش حق بیمه تولیدی خود، طرح‌ها و برنامه های خود را برای دستیابی به عنوان نوآورترین شرکت در صنعت بیمه معطوف ساخته است.

بیمه سرمد از جوان‌ترین شرکت‌های حاضر در صنعت بیمه کشور داشت که در سال ۱۳۹۲ با حمایت بانک صادارات ایران تاسیس شد و در تمامی سال‌های فعالیت خود، رتبه یک توانگری مالی را کسب کرده است. این شرکت، در سال ۱۳۹۹ توانست وارد باشگاه هزار میلیاردی‌های صنعت بیمه شود و در دو سال گذشته نیز حق بیمه تولیدی خود را افزایش داده است.

تدوین اهداف آتی این شرکت بیمه ای نمایانگر این است که قصد دارد ضمن افزایش سهم از بازار خود در صنعت بیمه، در اقتصاد داخلی و همچنین در سطح بین‌المللی بدرخشد. برنامه‌هایی که افزایش حق بیمه تولیدی را برای بیمه سرمد در یک بازه زمانی پنج ماهه از سال جاری را به دنبال دارد.

بر این اساس، حق بیمه تولیدی بیمه سرمد با گذشت پنج ماه از سال ۱۴۰۱ از مرز هزار میلیارد تومان گذشت. آمار حق بیمه تولیدی این شرکت در شهریورماه ۱۴۰۱ نشان می‌دهد، حق بیمه تولیدی بیمه سرمد به ۱۰.۳۳۵.۶۷۸ میلیون ریال رسیده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۵ درصد رشد داشته است.

طبق آمار ارائه شده، شرکت بیمه سرمد با گذشت پنج ماه از سال، وارد باشگاه هزار میلیاردی‌ها شده و حق بیمه‌ای بیش از هزار میلیارد تومان را تولید کرده است. آماری که در کنار شناسایی سود ۹۶ میلیارد تومانی (۹۶۸۲۹۳ میلیون ریال) در صورت‌های مالی سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد، این شرکت در موقعیت مناسبی قرار گرفته است و می‌تواند پاسخ مناسبی به اعتماد سهامداران خود بدهد.

افزایش سرمایه این شرکت در مجمع عمومی فوق‌العاده اسفند 1400 به تصویب رسیده بود و مرحله نخست آن، در خرداد ماه 1401 به ثبت رسید و بیمه سرمد توانست سرمایه خود را از 2500 میلیارد ریال به مبلغ 4800 میلیارد ریال افزایش دهد.

پس از انجام مرحله اول افزایش سرمایه و بر اساس تصمیم هیات مدیره، قرار شد تا سرمایه ثبتی این شرکت در مرحله دوم با افزایش 49 درصدی از مبلغ 4,800,000,000,000 ریال به مبلغ 7,152,000,000,000 ریال، از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها، به منظور افزایش ظرفیت نگهداری مجاز شرکت، ثروت‌سازی برای سهامداران شرکت و نیز افزایش ظرفیت شرکت جهت خرید دارایی‌های ثابت انجام شود.

کارشناسی و اصلاح فرآیندها به همراه راهکارهای لازم برای توسعه و افزایش فروش بیمه‌های خرد در بخش بیمه‌های زندگی، بدنه اتومبیل، آتش‌سوزی و بالاخص بیمه‌های مهندسی و مسئولیت‌ با حمایت مدیریت‌های فنی و مدیریت بازاریابی و امور شعب سبب شد تا در تمامی سال‌های فعالیت خود در سطح یک توانگری مالی قرار بگیرد. 

طراحی بیمه مستمری و بیمه درمان انفرادی سرمد، به عنوان دو محصول در بخش بیمه‌های زندگی، رویکرد تازه شرکت بیمه سرمد در بخش بیمه‌داری نوین است که به‌زودی به بیمه‌گذاران ارائه می‌شود. 

نوآوری در بطن برنامه‌های این شرکت بیمه ای احساس می‌شود و سعی و تلاشی که برای دستیابی به این عنوان از طرف مدیران و کارکنان این شرکت بیمه ای انجام می‌گیرد، حقیقتا فوق العاده و ستودنی است.این شرکت بیمه‌ای در راستای خلق محصولات نوآورانه در بخش بیمه‌های زندگی، جلساتی را با اساتید و مدرسان بین‌المللی بیمه زندگی برگزار کرده تا بتواند با تنوع‌بخشی به سبد محصولات خود، نوآورترین شرکت بیمه کشور را به خود اختصاص دهد.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد
.
.
.
.