مالیات اكنون بزرگ‌ترین مشكل صنعت بیمه است

دبیرکل سنديکای بیمه‌گران:

مالیات اكنون بزرگ‌ترین مشكل صنعت بیمه است

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران با بیان اینکه مشکل مالیاتی اکنون بزرگ‌ترین مشکل صنعت بیمه است، از دیده نشدن معافیت‌های مالیاتی صنعت بیمه در لایحه مالیاتی خبر داد.

به گزارش دیوان اقتصاد، محسن پورکیانی در سی‌امین همایش بیمه و توسعه گفت: ارکان بالاسری و پایین‌دستی صنعت بیمه هر کدام باید در جایگاه خود باشند و به وظایف خود عمل کنند تا بتوانیم به هدف خوبی برسیم. ارکان بالادستی شامل دولت، مجلس و قوه قضاییه و ارکان پایین‌دستی شامل بیمه مرکزی، شرکت‌ها و سندیکای بیمه می‌شود. 

وی ادامه داد: هر کدام از این ارکان باید وظایف خود را به درستی انجام دهند، بیمه مرکزی باید نظارتش را به‌خوبی انجام دهد، شرکت‌های بیمه هم بنگاه‌داری را به‌خوبی انجام دهند و سندیکا هم باید مشکلات بین ارکان را مدیریت کند.

دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران ادامه داد: در همین راستا شب گذشته جلسه‌ای با کمیسیون اقتصادی مجلس داشتیم و مشکل مالیاتی بیمه را مطرح کردیم که اکنون بزرگ‌ترین مشکل این صنعت است. اکنون لایحه مالیاتی در شرف تغییر است و به مجلس رفته اما معافیت‌های صنعت بیمه که قبلا وجود داشته، در این نسخه مالیاتی دیده نشده است و در جلساتی که با سازمان امور مالیاتی داشتیم به‌دنبال بررسی این مشکل هستیم.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد
.
.
.
.