شاخص بورس ۲۹ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس ۲۹ هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۲۹هزارواحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۶۰۷هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 7میلیارد و 815میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 9هزار و 746میلیارد تومان در بیش از یک‌میلیون و 334هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 29هزار و 299واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 607هزار و 489واحد قرار گرفت.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های بانک پارسیان، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و گروه بهمن با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 722میلیون ورقه به‌ارزش 3هزار و 850میلیارد تومان در 516هزار و 471نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 230واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 13واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، پلیمر آریا ساسول و سنگ‌آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های بانک دی، توسعه مسیر برق گیلان و صنایع ماشین‌های اداری ایران بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد