رشد شاخص‌های مهم بیمه گری نشان از سیاست جسورانه بیمه البرز است

رشد شاخص‌های مهم بیمه گری نشان از سیاست جسورانه بیمه البرز است

رییس کل بیمه مرکزی جمهوري اسلامی ایران در گردهمایی سراسری مدیران و روسای شعب شرکت بیمه البرز كه در اصفهان برگزار شد با اشاره به دستاوردهای بیمه البرز در سال جاری از جمله رشد ۱۱۷ درصدی تولید حق بیمه و افزایش سهم بیمه های زندگی در پورتفوی به ۱۵ درصد، گفت: کسب تمامی این دستاوردها نشان دهنده سیاست جسورانه و متهورانه شرکت بیمه البرز است که آینده بسيار خوبی را برای این شرکت رقم خواهد زد.

به گزارش دیوان اقتصاد، علی استاد هاشمی افزود: یکی از چالش های صنعت بیمه کم بیمه گی در برخی رشته ها از جمله بیمه های خرد است که خوشبختانه بیمه البرز در هفت ماه اول سال جاری با رویکرد توسعه بیمه های خرد، سهم این بیمه ها را به ۵۱ درصد کل پورتفوی این شرکت افزایش و کار بسیار عظیمی در فروش بیمه های زندگی انجام داده است.
وی با تاکید بر این که ایجاد آرامش در جامعه وظیفه اصلی بیمه گران است، اظهار داشت: متاسفانه تنها شش درصد منازل مسکونی کشور تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار دارند و شرکت های بیمه بايد با وارد شدن به اين حوزه و طراحي محصولات جدید مردم را به خرید این بیمه نامه ترغیب کنند همانند سیاستی که بیمه البرز برای توسعه بیمه های زندگی اتخاذ کرد و با طراحی محصول جدید شوکا، فروش بیمه های زندگی را در صنعت بیمه افزایش داد.

رییس کل بیمه مرکزی توسعه فرهنگ بیمه و به تبع آن افزایش ضریب نفوذ بیمه را از برنامه های اصلی این نهاد ناظر عنوان کرد و برقراری ارتباط خوب و موثر شرکت های بیمه با آحاد مختلف جامعه را از عوامل افزایش ضریب نفوذ بیمه دانست.
وی افزود: اعتبارسنجی مشتریان و رتبه بندی شرکت های بیمه از موضوعات مغفول مانده در صنعت بیمه کشور است که به زودی برنامه هاي اثرگذاري در اين زمينه اجرايي خواهد شد.
این گزارش حاکی است گردهمایی سراسری مدیران و روسای شعب شرکت بیمه البرز با حضور رییس کل و معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، دبيركل سنديكاي بيمه گران ايران،مدیران و روسای شعب بیمه البرز چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ در اصفهان برگزار شد.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد
.
.
.
.