خدمت رسانی «بیمه ملت» به بازنشستگان کشوری با تخفیف و شرایط اقساطی

خدمت رسانی «بیمه ملت» به بازنشستگان کشوری با تخفیف و شرایط اقساطی

شرکت بیمه ملت از جمله شرکت های با سابقه و خوشنام کشور در ارائه خدمت به اقشار بازنشسته است که بیمه نامه های ویژه بازنشستگان کشوری را با تخفیف و به صورت اقساط به این اقشار مهم اجتماع عرضه می‌کند.

به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از فکر اقتصادی، بیمه ملت در بین شرکت های بیمه ای کشور از دو جنبه متمایز است. اول این که بیمه ملت جزو شرکت های تازه تاسیس و نوظهور صنعت بیمه نیست و دو دهه از آغاز فعالیت این شرکت در بازار بیمه کشور می گذرد. وجه تمایز دیگر بیمه ملت، خوشنامی و قابل اتکا بودن این شرکت در نظر متولیان صنعت بیمه و بیمه گزاران است به نحوی که این شرکت در سال های اخیر همواره عالی ترین سطح توانگری را در بین شرکت های بیمه فعال در بازار بیمه به خود اختصاص داده است.

عملکرد بیمه ملت از وجهی دیگر نیز شایسته تحسین به شمار می رود و آن خدمت رسانی این شرکت به اقشار بازنشسته و مستمری بگیر صندوق های بازنشستگی دولت است. بیمه ملت در مهرماه امسال قرارداد خود با صندوق بازنشستگی کشوری را به مدت ۲ سال و تا اردیبهشت ۱۴۰۳ تمدید کرد.

بر این اساس، بازنشستگان تحت پوشش این صندوق می توانند در ۴ نوع خدمت بیمه ای پرتقاضا شامل بیمه شخص ثالث خودرو ، بیمه شخص ثالث خودرو- مازاد مالی، بیمه بدنه خودرو و بیمه آتش سوزی منازل مسکونی از تخفیف ویژه و پرداخت اقساطی حق بیمه برخوردار شوند.

بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری امکان استفاده از تسهیلات حداکثر ۱۱۰ میلیون ریالی برای خرید بیمه نامه، تقسیط ۱۱ماهه مبلغ بیمه نامه خریداری شده از بیمه ملت را خواهند داشت و تخفیف‌های بیمه ملت شامل  ۲.۵درصد بیمه شخص ثالث خودرو (حداکثر تخفیف براساس قوانین بیمه ای)، ۵۰درصد تخفیف برای مازاد بیمه شخص ثالث خودرو، ۳۰درصد برای بیمه بدنه و ۳۰درصد تخفیف برای بیمه آتش سوزی منزل مسکونی به آنها تعلق می گیرد.

شرایط استفاده از تسهیلات بیمه ملت برای بازنشستگان کشوری

تمامی بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که از ابتدای خردادماه ۱۴۰۱ تا تاریخ پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۳میزان حقوق خالص دریافتی آنان کمتر از ۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال باشد مشمول این طرح نخواهند بود.
سقف مجاز برای هر متقاضی برابر است با شصت درصد خالص دریافتی مندرج در فیش حقوق با کسر اقساط تسهیلات دریافتی از صندوق و دستگاه و همچنین کسر اقساط گواهی‌های کسر از حقوق صادر شده.
باتوجه به میزان خالص دریافتی حقوق مشمولین می‌توانند تا سقف اعتبار تخصیصی یکصد و ده میلیون ریال اعتبار دریافت نمایند.
برای خرید قسطی بیمه‌نامه پس از پرداخت پیش‌پرداخت، مابقی بهای بیمه‌نامه در ۱۱ قسط مساوی از حقوق بازنشستگان کسر خواهد شد.
در خرید آنلاین یک دوازدهم مبلغ کل هزینه خرید بیمه نامه بصورت نقدی از متقاضی دریافت می‌شود.
پرداخت نقدی صرفاً با کارت حقوقی بازنشسته/وظیفه بگیر انجام می‌شود.
حداقل مبلغ تسهیلات قابل تخصیص برای هر متقاضی مبلغ پنج میلیون ریال است.
خرید بیمه‌نامه‌های بیمه ملت با تخفیف و به‌صورت قسطی برای بازنشستگان کشوری به دو روش امکان پذیر است.

مراجعه حضوری

بازنشستگان باید هنگام مراجعه به نمایندگی‌های بیمه ملت، کارت ملی خود را به همراه داشته باشند.
هنگام خرید بیمه‌نامه، شماره ملی و شماره دفتر کل خود را به کارمند صدور نمایندگی شرکت بیمه اعلام کنند.
پس از صدور بیمه‌نامه و محاسبه قیمت آن، فرمی در اختیار شما قرار می‌گیرد که با امضای آن، رضایت خود مبنی بر برداشت اقساط بیمه‌نامه از حقوق ماهانه خود را اعلام می‌کنید.
متقاضی صدور بیمه نامه، می بایست فرم مخصوص پذیرش کسر اقساط بیمه‌نامه از حقوق ماهانه را به همراه اثر انگشت امضا نماید.
خرید آنلاین
بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری می توانند با مراجعه به سایت  https://sabayaar.ir نسبت به خرید بیمه‌نامه شخص ثالث از بیمه ملت طبق ضوابط فوق‌الذکر اقدام کنند. در آینده نزدیک امکان خرید آنلاین سایر بیمه‌نامه‌ها نیز فراهم خواهد شد.

متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشر میتوانند با مراکز پاسخگویی شرکت بیمه ملت به شماره تلفن ۸۵۳۳۳-۰۲۱ تماس بگیرند.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد
.
.
.
.