با فلیپ 2019 سامسونگ جلسات کاری را به هوشمندترین شکل ممکن برگزار کنیم

با فلیپ 2019 سامسونگ جلسات کاری را به هوشمندترین شکل ممکن برگزار کنیم

سرعت بالای اتفاقات اقتصادی و مالی در عصر امروز باعث شده تا کسبوکارهای موفق همیشه به دنبال بهینه‏ترین و تاثیرگذارترین روش‏ها برای برگزاری جلسات همفکری و کاری خود باشند.

به گزارش دیوان اقتصاد، روشی که از طریق آن بتوان جلسه را به سادگی، در هر مکان و هر زمانی و حتی در صورت حاضر نبودن همه شرکت کنندگان در یک ساختمان، برگزار کرد. یکی از محبوبترین راهکارها در این حوزه استفاده از نمایشگر تعاملی فلیپ سامسونگ است. این نسل از محصولات سامسونگ اکنون به عضوی ثابت در جلسات کسبوکارهای بزرگ و موفق تبدیل شدهاند.

امسال و در نمایشگاه InfoComm 2019 شرکت سامسونگ جدیدترین مدل این سری از محصولات خود را با نام فلیپ 2019 رونمایی کرد. بازدیدکنندگان از این نمایشگاه فرصت تجربه استفاده از آن را پیدا کردند و سرعت قلم، طبیعی بودن اثر قلم‌ موها و همینطور حس استفاده از یک وایت‏برد دیجیتالی بسیاری از آنها را شگفت زده کرد. در ادامه نگاهی داریم به مهمترین قابلیتهای این سری از محصولات فلیپ:

قلم: ارتباط میان نمایشگر و کاربر

یکی از مهمترین نقاط پیشرفت سری جدید نمایشگرهای تعاملی فلیپ، سرعت فوقالعاده فناوری تشخیص نوشتن است. قلم این محصول از نوع Passive است به این معنی که در آنها از هیچ قطعه الکترونیکی استفاده نشده است. به همین دلیل شما می‏توانید برای نوشتن روی فلیپ، علاوه بر قلم همراه آن، از اشیایی مانند خودکار، مداد یا هر شیء مشابه دیگری استفاده کنند. در مدل 2019 فلیپ توانایی تشخیص ضخامت شیء مورد استفاده برای نوشتن بسیار بهینه شده و در نتیجه ضخامت نوشتار روی صفحه نیز متناسب با آن تغییر میکند.

دقت و سرعت تشخیص نوشتار در فلیپ بسیار سریع و کاربر هیچ تاخیری در زمان نوشتن حس نمیکند. با توجه به افزایش سرعت تشخیص نوشتار در مقایسه با مدلهای قبلی فلیپ سامسونگ، مدل فلیپ 2019 در واقع سریعترین محصول موجود در بازار در حوزه نمایشگرهای تعاملی محسوب میشود. حس نوشتن روی این نمایشگر هم بسیار طبیعی است و با توجه به آنکه قلم آن از جنس چوب طراحی شده، حس در دست گرفتن یک مداد واقعی را به کاربر منتقل می‏کند. در ضمن شما می‏توانید رنگ، ضخامت و نوع اثر قلم روی نمایشگر را هم با استفاده از انواع گزینههای موجود در این محصول تغییر دهید.

در حالت قلم و متناسب با تشخیص ضخامت، شما چهار گزینه قلم باریک، هایلایت، پاککن با انگشت و پاککن با کف دست را در اختیار خواهید داشت. با استفاده از این گزینهها محیط جلسه بسیار شبیه جلسات عادی می‏شود مثل اینکه از یک تخته وایتبرد عادی برای کار استفاده میکنید. حالت جدید قلم مو در فلیپ 2019 نیز یکی دیگر از نقاط جذاب و نوآورانه در این سری از محصولات سامسونگ است. در این حالت با استفاده از امکان تشخیص نوع و شدت لمس صفحه در 1024 سطح دقیق و متفاوت، امکان کار دقیق‏تر با قلم مو برای کاربر فراهم می‏شود. فلیپ 2019 حتی نرم ترین تماس یک قلم مو با سطح نمایشگر را هم کاملا تشخیص می‏دهد.

وقتی روی فلیپ 2019 نقاشی می‏کنید، نمایشگر ضخامت قلم موی مورد استفاده شما را تشخیص داده و به این ترتیب مانند نقاشی با قلم موی عادی، می‏توانید کاملا تصویر دلخواه خودتان را روی صفحه ایجاد کنید. در ضمن می‏توانید به دلخواه خودتان از رنگ روغن یا آب‏رنگ برای نقاشی‏تان استفاده کنید.

مثلا وقتی در حالت رنگ روغن یک خط آبی بکشید و بعد روی آن یک رنگ زرد بکشید، در نقاط تلاقی، این دو رنگ با هم ترکیب می‏شوند. مانند حالتی در نقاشی که رنگ‏ها را قبل از خشک شدن روی هم می کشید، در این حالت و با ترکیب رنگها، نقاط تلاقی دو خط به رنگ سبز درمیآید، دقیقا مانند نقاشی روی بوم. در عین حال می‏توانید گزینه رنگهای خشک شونده یا Drying Paint را انتخاب کنید که در این حالت بعد از کشیده شدن هر خط، رنگ آن با خطی که روی آن کشیده میشود ترکیب نخواهد شد و رنگ جدید تولید نمیشود.

 

راحتی کاربرد برای همه

راحتی کاربا محصولات فلیپ، مهمترین اولویت در طراحی مدل 2019 این نمایشگرها بود. برای اولین بار در این محصول از روش‌هایی برای کمک به کسانی استفاده شده است که استفاده از ترکیب ابزارهای دیجیتال و آنالوگ در یک جلسه برایشان کمی دشوار است و موجب سردرگمی آنها میشود. هدف این بود که کل روند تولید یک پرزنتیشن، نوشتن محتوا روی تخته، عکس گرفتن از نتایج نهایی جلسه و اشتراک گذاری آن با دیگران به سادهترین شکل ممکن انجام شود. به علاوه مدل 2019 فلیپ سامسونگ با اضافه کردن کاربردهای مختلف، تجربه کاربری را نیز تا حد زیادی ارتقا میدهد.

بطور مثال قابلیت Note-Layer به شما امکان میدهد تا نکات دلخواهتان را روی عکس یا سند نمایش داده شده روی تخته، بنویسید. با استفاده از قابلیتهای انتخاب ابزار یا Select Tools و تلفیق یا Merge to Roll میتوانید ویرایش تصویر را به شکلی بسیار سادهتر انجام دهید. مثلا میتوانید قسمتهایی از تصویر در حال پخش را بریده و روی یک تصویر دیگر اضافه کنید. در نهایت هم میتوانید به شکل دلخواه، تصویر را ویرایش کنید، مثلا پس زمینه را حذف کنید.

با کلیک روی بخش بالایی نمایشگر، آیکونهای نوآورانهای فعال میشوند که با استفاده از آنها می‏توانید دادههای خود را از موبایل، کامپیوتر یا حافظه جانبی روی فلیپ وارد کرده و یا یک پروژه کامل شده را از روی فلیپ و از طریق ایمیل، پرینتر، حافظه جانبی یا شبکه با دیگران به اشتراک بگذارید. به این ترتیب کسانی که برای اولین بار از این محصول استفاده میکنند، می‏توانند به راحتی دادههای خود را جابجا کنند. همچنین با استفاده از قابلیت To-Mobile می‏توانید پروژههای تکمیل شده را به حافظه داخلی فلیپ با امکان اتصال به شبکه بفرستید و در این حالت بدون نیاز به ارسال اطلاعات از طریق ایمیل یا روشهای دیگر، می‏توانید پروژه‏هایتان را براحتی روی موبایل مشاهده کنید.

قابلیت اشتراک صفحه در فلیپ 2019 نیز بسیار مفید است. با استفاده از این قابلیت شما می‏توانید در صورت نیاز و مثلا زمانی که در حال ارایه به تعداد زیادی مخاطب هستید، صفحه فلیپ را روی یک نمایشگر بزرگتر منتقل کنید. برای این کار هم میتوانید از اتصال بیسیم استفاده کنید و هم میتوانید از پورت اشتراک باسیم روی بخش Connected Tray در جلوی فلیپ استفاده کنید و با کابل HMDI دو نمایشگر را به هم متصل کنید. نمایشگرهای تعاملی فلیپ سامسونگ در اصل برای دفاتر طراحی معماری و شرکتهای طراحی داخلی ساخته شده است که نیاز دارند جلساتی کوچک و رودررو برای تبادل نظر همراه با گرافیک برگزار کنند. پس از عرضه اولین سری از این محصول بازخورد کاربران بسیار عالی بود و از آن در حوزههای متنوع دیگری نیز استفاده شد. اکنون مدل 2019 این محصول با صفحه 65 اینچی و قابلیتهای متنوع بصورتی بهینه سازی شده که بتواند کاربردهایی مانند سالنهای کنفرانس، اتاق جلسات بزرگ، مدارس و اتاق تجمعات هتل را هم در بربگیرد.

فلیپ 2019 امکان دسترسی از راه دور به کامپیوتر یا همان Remote PC را هم دارد و به این ترتیب شما می‏توانید مستقیما به فضای کامپیوتر و لپتاپ خود وصل شده و فایلها را دیده یا ویرایش کنید. در عین حال Microsoft OneDrive و Office 365 و مرورگر اینترنت نیز از ماه سپتامبر به قابلیت‌های این نمایشگر تعاملی اضافه خواهند شد و به این ترتیب میتوانید فایلها را مستقیما از فضای ابری خودتان به فلیپ منتقل کرده و نمایش دهید.

جلساتی جذابتر با محصولی زیباتر

طراحی زیبا یکی از نقاط قوت فلیپ 2019 است. رنگ خاکستری روشن آن با این هدف انتخاب شده است که در عین راحتی کاربرد، تقریبا با هر رنگ و دکوراسیونی در اتاقهای جلسات کاملا همخوانی داشته باشد.

اتصال دیواری این محصول هم بسیار زیبا و بصورت بدون فاصله طراحی شده که ظاهری بسیار زیبا به آن میدهد. جدا از اتصال دیواری، در هر چهار گوشه این محصول اتصالهای آهنربایی قرار داده شده تا مانع تکان خوردن آن در صورت نصب روی دیوار شود. جای قلم در هر دو لبه نمایشگر چه در حالت افقی یا عمودی، بسیار ساده کار و در عین حال زیبا طراحی شده است.

جییانگ کیم، مدیر محصول بخش نمایشگرهای تجاری سامسونگ میگوید «فلیپ 2019 محیط کاری و دفتری مدرن را برای شما ایجاد می‏کند تا بتوانید خیلی سریع ایدههایتان را تکمیل کرده و آنها را بدون هیچ مشکلی با دیگران به اشتراک بگذارید».

 

 
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد