رفع موانع سرمایه‌گذاری از اولویت‌های صنعت مالی كشور است

رئیس کل بیمه مرکزی:

رفع موانع سرمایه‌گذاری از اولویت‌های صنعت مالی كشور است

تشکیل کمیته ثبات مالی با محوریت سه حوزه بانک، بیمه و بورس یک ضرورت است که می تواند به تحقق ماموریت های اقتصادی کمک کند.

به گزارش دیوان اقتصاد، مجید بهزادپور رئیس کل بیمه مرکزی که در آیین گشایش پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی (بورس، بانک و بیمه) سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: صنعت مالی در استحکام سه رکن رشد اقتصادی، پیشرفت کشور و رفاه آحاد جامعه، نقش بی بدیلی را ایفا می کند.

رئیس کل بیمه مرکزی رعایت الزامات کارآمدی، سلامت حاکم بر بازارهای مالی و همچنین دقت در تنظیم گری را از وظایف اصلی نهادهای ناظر در حوزه اقتصادی عنوان کرد و اظهار داشت: صنعت بیمه علاوه بر گستردگی و پوشش چشمگیر ریسک های اقتصادی از عمق قابل قبولی برخوردار است و در کنار دو ضلع بانک و بورس، مثلث توسعه اقتصادی را شکل می دهد.

وی با تشریح برخی از آخرین آمارهای بیمه ای شدگان و پوشش های متنوع بیمه ای، ارزش پوشش ریسک یکی از رشته های بیمه ای را بالغ بر بیست هزار (همت) اعلام کرد و افزود: تعهدات پذیرفته شده توسط صنعت بیمه در حوزه صنایع،تاسیسات زیرساختی و ریسک های بزرگ بیش از پانصد میلیارد یورو است که عدد قابل توجهی به حساب می آید.

رئیس شورای عالی بیمه از ظرفیت های صنعت بیمه به عنوان موتور محرکه اقتصاد نام برد و خاطرنشان کرد: پوشش ریسک های بیمه پذیر نهادهای پولی در دستور کار صنعت بیمه قرار دارد و آمادگی خود را برای تعامل با بانک و بورس برای طراحی بیمه نامه های جدید، اعلام می کنیم.

مجید بهزادپور با بیان این مطلب که سرمایه گذاری و صنعت بیمه با یکدیگر ارتباط تنگاتنگی دارند، تصریح کرد: سرمایه گذاری با هدف کنترل ریسک در کنار رعایت اصل نقدشوندگی صنعت بیمه در اولویت آیین نامه سرمایه گذاری ما قرار دارد.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به نگاه ویژه مقام معظم رهبری به شاخص های صنعت بیمه و دستاوردهای آن، اظهار داشت: صنعت بیمه به عنوان یک نقطه روشن و امیدبخش با توکل به خداوند و اتکا به جوانان خوش فکر و ایده پرداز در فضای اقتصادی به درخشش خود ادامه خواهد داد.

وی با ارائه گزارشی از کیفیت انتشار اوراق بهادار بیمه ای از آینده درخشان این شیوه سرمایه گذاری سخن گفت.

مجید بهزادپور در پایان در خصوص ضرورت رفع موانع سرمایه گذاری های بورسی صنعت بیمه و لزوم تسهیل گری در فرایند پذیرش و افزایش سرمایه توضیحاتی را ارائه داد.

گفتنی است در آیین گشایش پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی، احسان خاندوزی_ وزیر امور اقتصادی و دارایی_، محمد رضا پورابراهیمی _ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی_ و تنی چند از مقامات دیگر اقتصادی نیز به طرح دیدگاه های خود پرداختند.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد
.
.
.
.