صادرات غیرنفتی ١٨ میلیارد دلاری از مناطق تجاری و ویژه

صادرات غیرنفتی ١٨ میلیارد دلاری از مناطق تجاری و ویژه

دبیر شورای عالی مناطق آزاد در دهمین نمایشگاه کیش اینوکس گفت: حدود ۱۸ میلیارد دلار از صادرات غیر نفتی در منطق آزاد تجاری و ویژه صورت می‌گیرد.

به گزارش دیوان اقتصاد، حجت‌الله عبدالملکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد، اظهار کرد: این رویداد بسیار مهم و راهبردی است، مفتخریم که در منطقه آزاد کیش میزبان ۸۰ درصد متولیان اقتصاد کشور هستیم .

وی افزود: اقتصاد مقاومتی دو رکن بسیار مهم تولید ملی و جهاد اقتصادی دارد ، تولید بسیار مهم است در داخل کشور خلق درامد مالیاتی ، ایجاد اشتغال رفاه و غیره می‌کند و در عرصه جهانی نیز موجب قدرت در عرصه اقتصاد می‌شود.

دبیر شورای عالی مناطق آزادگفت: اقسام سرمایه را می‌توان به واسطه ملیت، انتفاع، مالکیت، روش، زمان تقسیم کرد که مجموع آن ها به ۲۴۳ نوع می‌رسد که اقتضائات خاص خود را دارد.

عبدالملکی بیان کرد: حدود ۱۸ میلیارد دلار از صادرات غیر نفتی در منطق آزاد تجاری و ویژه صورت می‌گیرد.

وی افزود: اشکالاتی به منطاق آزاد و ویژه وارد بود که عمده آن ها اعم از قاچاق ، سکوی واردات، فرار مالیاتی و اصلاح فرآیند ثبت شرکت ها رفع شده است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: برنامه هایی را در حوزه های بهبود فضای کسب و کار در مناطق آزاد، طرح بسته های سرمایه گذاری به ارزش ۶۴۸ همت در نظر گرفته شده است.

وی گفت: ایران به سبب مسائلی چون پایین بودن هزینه های تولید ، زیرساخت های مطلوب، دسترسی به بازار از شرایط مطلوبی بر سرمایه گذاری خوردار است.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد در پایان بیان کرد: همچنین مناطق آزاد ویژه و آزاد در ایران به سبب سهولت کسب و کار و معافیت های مالیاتی برای سرمایه گذاری بسیار مهم است.
 
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد
.
.
.
.