جایگاه تخصصی بانک توسعه تعاون برای پیشبرد اهداف دولت جدید در حوزه اقتصاد

جایگاه تخصصی بانک توسعه تعاون برای پیشبرد اهداف دولت جدید در حوزه اقتصاد

مدیر عامل بانک توسعه تعاون اعلام کرد: این بانک جایگاه تخصصی و راهبردی برای پیشبرد اهداف دولت جدید در حوزه اقتصاد است.

به گزارش دیوان اقتصاد، محمد شیخ حسینی مدیرعامل بانک توسعه تعاون در جلسه شورای معاونین بانک ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام عزای سید الشهدا (ع) اظهار داشت: در این ایام عزیز شاهد هستیم که حماسه ای شکوهمند از سوی ملت ایران و مردم عزیزمان به وقوع پیوست، جمع عظیمی از مردم در پاسخ به دعوت رهبر عظیم الشان انقلاب در صحنه حاضر شدند، اعتقاد دارم چنانچه ما مسئولین و کارگزاران بتوانیم در ارائه خدمات صادقانه به عموم جامعه عملکرد بهتری داشته باشیم و دستاوردهای بالاتری در عرصه اقتصاد حاصل شود، سطح حضور و شکوه عموم جامعه در عرصه های مهم به ویژه انتخابات به مراتب بالاتر خواهد بود.

این مقام بانکی انتخاب آقای دکتر پزشکیان به عنوان نهمین رئیس جمهور کشور را تبریک گفت و در ادامه اظهار داشت: دولت جدیدحتما برای ارتقای سطح اقتصادی و اجتماعی کشور برنامه های متعددی در نظر دارند. بانک توسعه تعاون ظرفیت مردمی بزرگی برای پیشبرد اهداف دولت است، بانک بارها اثبات نموده فراتر از نگاه متعارف سود و زیانی، ضمن حداکثر نمودن بهره وری و کارآمدی، در پی تحقق حداکثری اهداف و سیاست های دولت در ارائه خدمات به جامعه است.

وی ادامه داد: همکاران مدیریتی و اجرایی بانک توسعه تعاون با سطح بالایی از تخصص توانمندی کامل برای اجرای مناسب بانکداری توسعه ای ر ا در اختیار دارند و در دولت جدید، خدمات همکاران متخصص و متعهد بانک بسیار کارگشا خواهد بود.

استقرار دولت جدید موجی از امید در دل مردم ایجاد خواهد کرد و گشایش ها در حوزه اقتصادی مورد انتظار است، برنامه این است که آرامش، هم افزایی و اجماع در صحنه اقتصادی کشور تقویت یابد. بانک توسعه تعاون نهایت همکاری را با سیاست های دولت مد نظر دارد. به عنوان بخش مهمی از نظام بانکی در خصوص رعالیت الزامات مبارزه با پولشویی اهتمام لازم را داریم تا همگام با شبکه بانکی بتوانیم برای کمک به تحقق سیاست های دولت در این بخش آمادگی کافی را داشته باشیم.

وی تاکید کرد: در انتخابات اخیر مشارکت حداکثری از بالاترین سطح اهمیت برخوردار بود، مشارکت حداکثری می تواند اقتدار، امنیت و عزت ملت و نظام ایران را در سطح بالاتری تقویت نماید. بنا به وظیفه ملی، اخلاق و دینی در این انتخابات حضور یافتیم و پیش از این بارها عرض کردم که دعوت و ترغیب دیگران و اطرافیان بسیار مهم بوده است.

شیخ حسینی تصریح کرد: بانک به عنوان یک بنگاه اقتصادی و تخصصی همواره باید از سیاسی کاری به دور باشد،وظیفه و ماموریت اصلی ما به عنوان بانکداران که جایگاهی تخصصی و اقتصادی است در مسیر خدمت به مردم و مشتریان و حمایت از اقتصاد است.در انتخابات اخیر بعضا کارمندان در خارج از ساعات اداری بر اساس علاقه و نظر شخصی خودشان در ستادهای انتخاباتی حضور داشتند اما حضور در ساعات اداری و استفاده از امکانات بیت المال خط قرمز ما بود و قبلا هم اعلام نمودیم در صورت استفاده از وقت و امکانات بانک له یا علیه هر کاندیدایی برخورد قانونی خواهیم کرد که خوشبختانه در این خصوص هم‌اران رعایت کردند و هیچ گزارش منفی نداشتیم.

خودم شخصا رویکرد و محتوای سیاسی دارم و به عنوان یک کارگزار در نظام مقدس جمهوری اسلامی نسبت به ارزشهای والای انقلاب و تبعیت از ولایت فقیه، بدون توجه به هرگونه سیاسی کاری با تمرکز بر ایفای نقش حرفه ای بانکداری برای خدمت به عموم مردم و به خصوص مشتریان و بخش تعاون پایبند می باشم. اما این که بانک وارد سیاسی بازی و جناح بندی ها شود هیچگاه شایسته یک بنگاه اقتصادی نیست و ما بنا به رویکرد حرفه ای بایستی برای پیشبرد اهداف اقتصادی و اجتماعی کشور تلاش نمائیم.

وی اظهار داشت: تبلیغات گسترده خدمات بانک توسعه تعاون در رسانه ملی طی روزهای اخیر در حال انجام است، همزمان همکاران آمادگی لازم را دارند تا با افزایش مراجعات مردمی در معرفی خدمات و ارتباط با مشتریان پاسخگویی را داشته باشند.

شیخ حسینی با اشاره به مباحث جلسه گفت: بانک توسعه تعاون در تلاش بوده تا با ارتقای سامانه ها در موضوع کشف تقلب و جلوگیری از معاملات قمار، هوشمندانه عمل کند. استقاده از آخرین فناوری ها و تعامل با دستگاههای ذیربط تخصصی مد نظر بوده است.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری مجمع سالیانه بانک طی هفته های آتی بسیار مهم است. همان گونه که عملکرد بانک طی سه سال اخیر مورد تایید مدیران ارشد دولتی، تعاونی ها و نمایندگان مجلس بوده است، در فرآیند برگزاری مجمع تلاش داریم دستاوردهای ارزنده بانک را انعکاس مناسبی دهیم.
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد
.
.
.
.