پذیرش مسافر در پروازهای خارجی فقط با ارائه کارت الکترونیک واکسن

پذیرش مسافر در پروازهای خارجی فقط با ارائه کارت الکترونیک واکسن

یک‌شنبه, اکتبر 10, 2021 - 09:54 لینک کوتاه اشتراک گذاری با تلگرام پرینت

طبق اعلام روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری مسافران پروازهای خارجی موظف به ارائه کارت الکترونیک واکسیناسیون صادرشده از سوی وزارت بهداشت هستند.
 

به گزارش دیوان اقتصاد به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری،علی شریفی زارچی، سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: مدرک معتبر واکسیناسیون ایران فقط کارت دیجیتال صادر شده از سوی وزارت بهداشت است.
در این نامه خطاب به ‌شهرام آدم نژاد، معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی آمده است: عطف به نامه شماره ۷۸۹/۱۰۰ مورخ ۱۶/۶/۱۴۰۰ وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استحضار می‌رساند فقط مدرک دارای اصالت واکسیناسیون ایران، کارت دیجیتال واکسن صادر شده از سوی وزارت بهداشت است که از طریق سامانه salamat.gov.ir صادر شده باشد.
بنابراین گزارش جهت تعیین اصالت کارت واکسن دیجیتال انگلیسی (مخصوص مسافران به خارج کشور)، کافی است بارکد دوبعدی (QR-Code) مندرج روی کارت توسط یک گوشی تلفن همراه اسکن شود؛ در صورت اصالت کارت، صفحه‌ای با نشانی https://vaccinecard.health.gov.ir باز خواهد شد که عینا تصویر کارت دیجیتال فرد را نمایش می‌دهد.
وزارت بهداشت از سازمان هواپیمایی کشوری خواسته است این موضوع به همه آژانس های مسافرتی، شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی مستقر در کشور و سایر شرکت‌های ذیربط منعکس شود؛ همچنین اطلاع رسانی مناسب به مشتریان این شرکت‌ها به گونه‌ای انجام شود که حداقل دو هفته قبل از مسافرت نسبت به تهیه کارت دیجیتال واکسن اقدام کنند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، مراتب را از طریق فرم اعلام خطا در کارت واکسن (موجود در همان سامانه salamat.gov.ir) پیگیری کنند.
 
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

کانال تلگرام دیوان اقتصاد صفحه اینستاگرام دیوان اقتصاد
.
.
.
.